RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czy czeka nas poprawa pogody? Prognoza na czwartek

Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w niedzielę (fot. Getty Images)
Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w niedzielę (fot. Getty Images)

W czwartek nie nastąpi znaczna poprawa pogody. Czeka nas kolejny pochmurny dzień z wiatrem i przelotnym deszczem. Nie będzie też szczególnie ciepło - na południu Polski termometry pokażą maksymalnie 14 st.

Burze w całym kraju, możliwy grad. IMGW wydaje alerty

W środę będzie ciepło i deszczowo. Na południu Polski temperatury wzrosną nawet do 20 st. W niektórych regionach nastąpi załamanie pogody i...

zobacz więcej

Po chłodnej nocy czeka nas kolejny niezbyt ciepły jak na maj dzień. „W dzień w dalszym ciągu sporo chmur, przelotne opady deszczu, silniejszy, porywisty wiatr” - powiedziała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Kiedy poprawa pogody?


Lokalnie nie można wykluczyć też burz, choć prawdopodobieństwo ich wystąpienia będzie niewielkie. „Cały czas będzie nam towarzyszył porywisty wiatr, nad morzem 80 km/h, ale lokalnie nawet 90 km/h” - mówiła. W głębi kraju siła wiatru wyniesie 70 km/h w porywach, na południu wiatr będzie nieco słabszy - do 60 km/h.

Nie będzie też zbyt ciepło. Termometry maksymalnie pokażą 8-9 st. na północy, 11-12 st. w centrum i 13-14 st. na południu Polski. Takie temperatury utrzymają się też w piątek. Temperatura maksymalna tego dnia wahać się będzie od 7 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum, do 13 st. na zachodzie. Wyraźnej poprawy pogody można spodziewać się dopiero w niedzielę. Wówczas temperatura w większości kraju może wynieść ponad 20 st.

źródło:

Zobacz więcej