RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawdziwy atak ciepła. Temperatura poszybuje w górę. Prognoza IMGW

Majówka nie była taka, jakiej byśmy sobie życzyli. Z prognoz IMGW wynika jednak, że już wkrótce możemy liczyć na potężne ocieplenie, a wskazania termometrów mogą sięgać nawet 27 stopni Celsjusza. Jak informuje synoptyk IMGW Paweł Staniszewski, wysokiej temperaturze powinno towarzyszyć bezchmurne niebo i przyjemny wiatr. Do czasu.

Temperatura zmieni się o 30 stopni. Prognoza IMGW

W najbliższych dniach pogoda radykalnie się zmieni; termometry pokażą nawet prawie 30 stopni więcej – wynika z prognozy IMGW. Synoptycy są...

zobacz więcej

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niskie temperatury utrzymają się do połowy weekendu, a sam weekend będzie chłodny, mokry i wietrzny aż do soboty. Od niedzieli (9 maja) – zwłaszcza w Polsce zachodniej – pogoda stanie się przyjemniejsza.

Prognoza długoterminowa – maj 2021


– W Polsce zachodniej i południowo-zachodniej pojawią się wtedy pierwsze temperatury przekraczające 20 st. C. Od poniedziałku temperatura zacznie rosnąć w całym kraju – poinformował synoptyk IMGW-PIB Paweł Staniszewski.

Dodał, że w poniedziałek w całym kraju, z wyjątkiem Polski północno-wschodniej, termometry pokażą powyżej 20 st. C. Natomiast we wtorek i w środę temperatura może osiągnąć nawet 27 st. C.

– Mówię tutaj o województwie lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz południu Polski. Będziemy mieli do czynienia z pogodą bezchmurną lub z niewielkim zachmurzeniem. Porywy wiatru nie będą zbyt odczuwalne. Będzie wiało z południa, a wiatr będzie dość przyjemny – zaznaczył synoptyk.

IMGW: Na horyzoncie ochłodzenie


Według IMGW taka pogoda utrzyma się do połowy przyszłego tygodnia. W środę na południu kraju zaczną pojawiać się burze, a w kolejnych dniach zacznie się ochładzać i pojawią się opady deszczu.

Jak poinformowało IMGW w tym roku w Warszawie temperatura 20 st. C została przekroczona tylko jeden raz – 1 kwietnia, a osiągnięta trzy razy – 31 marca oraz 11 i 29 kwietnia. Blisko 20 st. C było również 23 marca, a także 25 lutego. Trzecia dekada lutego była cieplejsza niż długi weekend majowy.

Zobacz także: Burze i grad. IMGW wydaje alerty

źródło:
Zobacz więcej