RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagranie z dziennikarzem porwanym w Mali. Prosi o pomoc

Porwany dziennikarz prosi o pomoc (fot. John Kalapo/Getty Images)
Porwany dziennikarz prosi o pomoc (fot. John Kalapo/Getty Images)

Francuski dziennikarz, porwany w kwietniu przez bojowników islamskich w mieście Gao na północnym wschodzie Mali, pojawił się w krótkim nagraniu wideo, w którym apeluje do francuskich władz, aby zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby go uwolnić.

Porwani na Haiti księża i zakonnica zostali uwolnieni

Sześciu porwanych na Haiti księży oraz zakonnica zostali uwolnieni w nocy z 29 na 30 kwietnia – podało w piątek zgromadzenie misjonarzy, do którego...

zobacz więcej

– Nazywam się Olivier Dubois. Jestem Francuzem. Jestem dziennikarzem. Zostałem porwany w Gao 8 kwietnia przez JNIM (ang. GSIM - Grupę Wsparcia Islamu i Muzułmanów, filię Al-Kaidy w Mali - PAP). Zwracam się do mojej rodziny, moich przyjaciół i francuskich władz, aby zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby mnie uwolnić – mówi Dubois w 21-sekundowym nagraniu udostępnionym w mediach społecznościowych.

Agencja Reutera nie była w stanie od razu potwierdzić autentyczności nagrania. Władze malijskie na razie nie odniosły się do sprawy. Francuskie MSZ odmówiło komentarza.

Zarówno Mali, jak i Niger, od lat zmagają się z atakami islamistycznych bojówek związanych z Al-Kaidą i dżihadystycznym Państwem Islamskim.Czytaj także: Porywacze wypuścili trzech uprowadzonych księży

źródło:
Zobacz więcej