RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP [WIDEO]

Firmy: APS Energia SA, Columbus Energy SA, Sunreef Venture SA, Suempol, spółka Izodom 2000 Polska, firma Airly, firma StethoMe zostały laureatami Nagród Gospodarczych Prezydenta RP, które Andrzej Duda wręczył w środę w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2021 r. – poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta RP. Przyjęto, że tegoroczny deficyt...

zobacz więcej

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też – podobnie jak rok temu – nagrodę indywidualną.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została firma APS Energia SA, w kategorii Narodowy Sukces – Columbus Energy SA, w kategorii Międzynarodowy Sukces – Sunreef Venture SA, w kategorii Odpowiedzialny Biznes – firma Suempol, w kategorii Firma Rodzinna – spółka Izodom 2000 Polska.

W ramach kategorii specjalnych, w rywalizacji na najlepszy polski start-up zwycięzcą została firma firma Airly. Z kolei w kategorii specjalnej Badania + Rozwój wygrała firma StethoMe.

Nagrodą indywidualną prezydent wyróżnił prof. dr. hab. n. med. Henryka Skarżyńskiego – laryngologa, audiologa, foniatrę.

Lockdown nie zabił chęci do biznesu

W 2020 r. założono w Polsce 310,8 tys. firm. Nadal powstaje wiele spółek, ale spadł animusz do rejestracji osobistych działalności gospodarczych –...

zobacz więcej

– Wszyscy zasługują na prezydenckie nagrody – mówił Andrzej Duda o nominowanych, wskazując, że prezentują „absolutnie światowy poziom, rozmiar, jakość”. Zauważył jednak, że laureatów musiał wybrać, bo takie są reguły nagrody.

– Biznes jest dziedziną życia, która w największym stopniu ucierpiała od pandemii. Kwestia przetrwania polskich firm była dla nas kwestią fundamentalną – podkreślał prezydent.

Duda podziękował przedsiębiorcom za przetrwanie najtrudniejszych momentów pandemii, a rządowi – za pracę nad ratowaniem i wsparciem polskich firm.

źródło:
Zobacz więcej