RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pereira o inicjatywie Trzaskowskiego: Trzymam kciuki za wasz Campus

Campus Rafała Trzaskowskiego. Na czym polega nowa inicjatywa? (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Campus Rafała Trzaskowskiego. Na czym polega nowa inicjatywa? (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił nową inicjatywę: Campus Polska Przyszłości. Jak mówił na środowej konferencji prasowej, to wydarzenie skierowane do młodych ludzi nie tylko z Polski, ale też Europy. Wśród sponsorów znalazły się m.in. Fundacja Roberta Schumana czy niemiecka organizacja pozarządowa Konrad Adenauer Stiftung. „Trzymam kciuki za wasz Campus” – komentuje Lidia Pereira, europarlamentarzystka i przewodnicząca YEPP.

Poseł PO pomylił Trzaskowskiego z Palikotem? Kolejny Borys miał problem [WIDEO]

Jak nazywa się ruch Rafała Trzaskowskiego? To pytanie nie pierwszy raz postawiono politykom PO. Na antenie TVP Info zmierzył się z nim poseł Piotr...

zobacz więcej

Posłanka do Parlamentu Europejskiego wskazuje na „połączenie formalnej współpracy i nieformalnych kontaktów”, którego efektem ma być budowanie politycznych więzi i wzmacnianie rozwoju państw UE. „Co to oznacza? Lepsze warunki do życia, edukacji czy prowadzenia biznesu. Jeżeli leży Ci na sercu los Polski i Europy, koniecznie przyjedź do Olsztyna!” – zaprasza na wydarzenie szefowa młodzieżówki Europejskiej Partii Ludowej (YEPP) Lidia Pereira, w komentarzu opublikowanym na stronie CampusPolska.pl.

Trzaskowski: Takiego wydarzenia nie było dotąd w Europie


Dlaczego Olsztyn? Ogłoszona w środę przez Rafała Trzaskowskiego inicjatywa odbędzie się na przełomie sierpnia i września właśnie w stolicy woj. warmińsko-mazurskiego. – Chcemy znaleźć młodych ludzi, którzy chcą się angażować w życie publiczne i znajdować odpowiedzi na najważniejsze pytania – mówił prezydent Warszawy na konferencji prasowej, prezentując swój nowy pomysł.

Tematy, jakie będą poruszane na trwającym tygodzień Campus Polska Przyszłości mają dotyczyć zmian klimatycznych, edukacji czy perspektyw młodych ludzi. – Takiego wydarzenia dotąd w Europie nie było – zapewnia Trzaskowski, który ma nadzieję, że inicjatywa będzie cykliczna.

Ciepły komentarz Borysa Budki

Budka szczerze o ruchu Trzaskowskiego: I co on by zrobił?

Borys Budka jest bezradny wobec pytań swoich zwolenników, dlaczego jeszcze nie obalił rządu PiS. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przyznaje, że...

zobacz więcej

To kolejny projekt – po Ruchu Wspólna Polska, jaki firmuje wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Ciepło wypowiada się o nim nawet szef PO Borys Budka, który w środę ocenił, że „Polska Campus Przyszłości to świetna inicjatywa, która będzie korzystna dla całej demokratycznej opozycji”.

To dużo przychylniejszy komentarz niż niedawne słowa szefa Platformy o poprzednim pomyśle Trzaskowskiego, gdy w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” przyznał: „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć”.

Pytany wówczas, dlaczego ruch ostatecznie nie powstał, szef Platformy Obywatelskiej dodał: „I co on by zrobił?”

Czytaj więcej: Budka uderza w Trzaskowskiego. „Wyborcy opozycji będą w szoku”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej