RAPORT

Pogarda

Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty dziękują „przyjaciołom z PSL i Polski 2050”

Liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)
Liderzy Lewicy Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

„Dziękuję PSL, Partii 2050 Pana Hołowni oraz Lewicy za wspólne głosowanie w sprawie ratyfikacji” – napisał na Twitterze przewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty po wtorkowym głosowaniu nad ustawą wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Jeszcze bardziej wylewny w podziękowaniach był poseł Adrian Zandberg.

Młody poseł ostro do Budki. „Pan już pogrzebał Platformę, to samo ma być z Polską?” [WIDEO]

Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony, który do Sejmu trafił z list PSL, nie zostawił suchej nitki na Borysie Budce. – Jako młody Polak jestem wkurzony,...

zobacz więcej

Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Projekt poparło 290 posłów, 33 było przeciwnych, zaś 133 wstrzymało się od głosu. Za głosowali m.in. 22 posłowie KP Koalicja Polska i wszyscy (5) posłowie KP Polska 2050. Liderzy Lewicy po głosowaniu wyrazili swoją wdzięczność kolegom z opozycji.

– Chciałbym podziękować naszym przyjaciołom z PSL i z ruchu Hołowni . Chciałem podziękować im za to, że – podobnie jak Koalicyjny Klub Lewicy – podjęli w tej sprawie odpowiedzialną decyzję myśląc o przyszłości, nie o doraźnym politykierstwie, tylko o przyszłym polskim rządzie, o rządzie, który przyjdzie po rządach PiS, o – mam nadzieję – naszym wspólnym rządzie , który w przyszłości będzie wydawać większość z tych środków – stwierdził po głosowaniu lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.

Zandberg najwyraźniej odniósł się też do decyzji Koalicji Obywatelskiej o wstrzymaniu się od głosu. – Moim zdaniem miejsce proeuropejskich partii w takim głosowaniu jest jasne i jednoznaczne – jest wśród tych, którzy podnoszą rękę i głosują „za”, bo nie wszystko jest partyjniacką gierką, nie wszystko sprowadza się do tego „kto, kogo”, są też sprawy ważniejsze, bo rządy przychodzą i odchodzą, ale zostaje Polska i zostają tej Polski strategiczne interesy, a strategicznym interesem Polski jest wzmocnienie Unii Europejskiej i ta decyzja o stworzeniu Europejskiego Funduszu Odbudowy to jest decyzja w strategicznym interesie Polski – stwierdził.

Dużo krótsze podziękowania zamieścił na Twitterze Włodzimierz Czarzasty.

Twittem skomentował głosowanie również trzeci lider Lewicy eurodeputowany Robert Biedroń.

Zobacz także: Ekspert: Strategia PO spaliła na panewce

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej