RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Marihuana za blisko 2 mln ukryta pod tonami kalafiorów

Najnowsze

Popularne

Ponad 150 kg marihuany o wartości hurtowej blisko 2 mln zł przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz KAS. Narkotyk ukryty był w specjalnej skrytce ciężarówki, która oficjalnie przywiozła do Polski transport kalafiorów. Na wniosek śledczych z łódzkich „pezetów” Prokuratury Krajowej aresztowano obu kierowców samochodu i właściciela firmy transportowej, który miał współpracować z organizatorami przemytu.

Polacy w międzynarodowym gangu, który przemycił nawet kilkanaście ton narkotyków

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób związanych z międzynarodowym gangiem podejrzewanym o wprowadzenie do obrotu kilkunastu ton narkotyków,...

zobacz więcej

Hiszpania jest uważana za głownie źródło produkcji marihuany w Europie. Od lat towar kupują tam także polskie grupy przestępcze.

Gangsterzy znad Wisły organizują w Hiszpanii specjalne centra dystrybucyjne, w których narkotyki ukrywane są w transportach owoców czy warzyw z Półwyspu Iberyjskiego. Podczas jednego takiego kursu wysyłane jest do Polski od 100 do 200 kg marihuany.

Polskie służby starają się monitorować wspomniany szlak przerzutowy, jednak przemytnicy wiedzą, że ich towar może łatwo „zniknąć” w rzece produktów docierających do naszego kraju. Co ciekawe, podczas pandemii wzrósł popyt m.in. na marihuanę, a śledczy odnotowali znaczne zwiększenie produkcji i przemytu tego narkotyku.

Południowoamerykańskie kartele uruchomiły w Hiszpanii fabrykę kokainy

Hiszpańskie służby kontynuują ofensywę przeciwko przemytnikom i handlarzom kokainy. Tylko w marcu przejęły ponad 1,5 tony tego narkotyku. Policja...

zobacz więcej

Jeden z „zielonych transportów” przejęli w ostatnich dniach funkcjonariusze łódzkiego zarządu CBŚP i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ustalili oni operacyjnie, że do Polski ma przyjechać duża dostawa marihuany.

W okolicach Jędrzychowic funkcjonariusze zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która oficjalnie wiozła ładunek 16 ton kalafiorów.

Po prześwietleniu pojazdu specjalnym mobilnym urządzaniem rentgenowskim, okazało się, że w podłodze naczepy są specjalne skrytki. Pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków „potwierdził”, że w ciężarówce są narkotyki.

Strzał w dziesiątkę


Okazało się, że w aucie ukryto 154 kg marihuany w foliowych workach, pakowanej próżniowo. W hurcie taka ilość narkotyku warta jest ok. 2 mln zł.

Na wniosek prokuratora Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, dwóch kierowców oraz właściciel firmy transportowej zostali aresztowani pod zarzutem „udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu znacznych ilości środków odurzających”. Grozi im za to do 15 lat więzienia.

Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania.

Prześwietlenie ciężarówki pozwoliło na odkrycie specjalnych skrytek (fot. CBŚP, KAS)
Prześwietlenie ciężarówki pozwoliło na odkrycie specjalnych skrytek (fot. CBŚP, KAS)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej