RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kupił replikę broni – dostał ziemniaki i bezczelny list od sprzedawcy

Zdjęcie załączone do przysyłki (fot. Policja Lubelska)
Zdjęcie załączone do przysyłki (fot. Policja Lubelska)

O wyjątkowej bezczelności oszustów przekonał się mieszkaniec Świdnika (Lubelszczyzna), który zakupił na popularnym portalu ogłoszeniowym replikę broni za blisko 500 złotych. Jednak zamiast oczekiwanej broni, w otrzymanej paczce znalazł ziemniaki oraz wydrukowane zdjęcie repliki broni oprawione w ramkę.

„Alarm!”. Małżeństwo aktorów ukradło chorym dzieciom 2 mln zł?

2 miliony złotych miały trafić na pomoc chorym dzieciom, ale nigdy do nich nie dotarły. Pieniądze mieli przywłaszczyć Joanna i Tomasz J. Gdy afera...

zobacz więcej

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 23-letni mieszkaniec Świdnika, który oświadczył, że został oszukany. Na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł ogłoszenie zatytułowane „#ZDJĘCIA# ASG hk-03 specna arms po tuningu”.

23-latek twierdził, że z opisu ogłoszenia i z korespondencji nie wynikało, że przedmiotem wystawionym na sprzedaż nie jest replika broni, a jedynie zdjęcie. Po zapłaceniu za towar kupujący otrzymał paczkę, w której znalazł ziemniaki, zdjęcie repliki broni oraz dołączoną kartkę, by uważnie czytał opis i nazwę ogłoszenia.

Teraz policjanci ze świdnickiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzić będą dochodzenie w tej sprawie.

Ogłoszenie oraz list załaczony do przesyłki (fot. Policja Lubelska)
Ogłoszenie oraz list załaczony do przesyłki (fot. Policja Lubelska)

źródło:
Zobacz więcej