RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sąd poszukuje 124-latka [WIDEO]

Sąd poszukuje 124-letniego mężczyznę, który zaginął w czasie II wojny światowej. Rodzina zwróciła się do sądu o uznanie go za zmarłego.

Po 17 latach wyjdą na powierzchnię. Amerykanie w napięciu oczekują „inwazji”

Po 17 latach w ukryciu w glebie lada dzień miliardy cykad wieloletnich Brood X wyjdzie na powierzchnię na Wschodnim Wybrzeżu USA. Po złożeniu jaj...

zobacz więcej

Józef Dybała urodził się 23 stycznia 1897 roku w miejscowości Łojewo (obecnie województwo kujawsko-pomorskie). Rodzina mężczyzny nie ma z nim kontaktu od czasów II wojny światowej. 

„Po wybuchu II wojny światowej Józef Dybała, będący funkcjonariuszem Policji Państwowej, został internowany przez władze radzieckie. Jego ostatnia pisemna wiadomość skierowana do rodziny była datowana na 23 grudnia 1940 roku i pochodziła najprawdopodobniej z Moskwy” – wskazał sąd.

Sprawa przybrało obrót prawny, ponieważ rodzina zaginionego w 1940 roku mężczyzny zwróciła się do sądu o uznanie go za zmarłego.

Pomimo prawdopodobieństwa graniczącego z pewnością, że zaginiony w czasie wojny, nawet jeśli przeżył, to w sposób naturalny zmarł, nie jest wystarczającą przesłanką, według prawa, do uznania go za osobą zmarłą. W związku z tym sąd w oficjalnym piśmie wzywa 124-latka do stawiennictwa.

Jeśli po upływie trzech miesięcy Józef Dybała nie zgłosi się do sądu, zostanie formalnie uznany za zmarłego.

źródło:
Zobacz więcej