RAPORT

Pogarda

Młody poseł ostro do Budki. „Pan już pogrzebał Platformę, to samo ma być z Polską?” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Łukasz Mejza, poseł niezrzeszony, który do Sejmu trafił z list PSL, nie zostawił suchej nitki na Borysie Budce. – Jako młody Polak jestem wkurzony, gdy widzę, że dla pana ważniejszy jest interes Platformy Obywatelskiej od dobra naszego kraju – powiedział 30-latek podczas drugiego czytania projektu ustawy o ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. – Panie Budka, pan został już grabarzem Platformy, czy chce pan teraz zostać grabarzem naszego kraju? Albo nie kocha pan Polski, albo nie rozumie pan powagi sytuacji – zapytał.

Zandberg: Nie wolno nam odrzucić „drugiego planu Marshalla”

– Mają rację ci, którzy porównują Fundusz Odbudowy do „drugiego planu Marshalla”. Jeśli Polska ten „plan Marshala” odrzuci, Zachód znów nam...

zobacz więcej

Mejza w trwającym około pięciu minut wystąpieniu nie zostawił suchej nitki na Platformie Obywatelskiej. – Debata nad KPO przypomina jeden wielki jazgot. Przypominam – rozmawiamy o 770 mld złotych, które ma trafić do polskiej gospodarki – skomentował postawę największej partii opozycyjnej.

Jako młody Polak jestem wkurzony, gdy widzę, że dla parlamentarzysty Budki interes Platformy Obywatelskiej jest ważniejszy od interesu naszego kraju. Kto próbuje głosowanie nad KPO przedstawić na linii PiS kontra anty-PiS, nie kocha Polski – zwrócił się do przewodniczącego PO.

Jego zdaniem środki z Unii Europejskiej mogą być ratunkiem dla polskiej gospodarki, którą „COVID-19 zaatakował mocniej niż płuca niejednego pacjenta”.

– Koniecznie potrzebna jest gaśnica, a Borys Budka zachowuje się jak przedstawiciel klubu piromanów. Zaślepieni nienawiścią do Jarosława Kaczyńskiego chcecie dokonać rytualnego mordu na polskich przedsiębiorcach. Gdyby PiS chciał przyjąć uchwałę, że Ziemia jest okrągła, pan z pewnością zagłosowałby przeciw, po czym złożył  uchwałę, że Ziemia jednak jest płaska – kontynuował.

Premier Mateusz Morawiecki: Fundusz Odbudowy UE nie może być przedmiotem politycznego hazardu

Fundusze unijne to duża szansa na pokonanie gospodarczych skutków pandemii i dalszy rozwój – powiedział w Sejmie premier Mateszu Morawiecki,...

zobacz więcej

Panie Budka, pan został już grabarzem Platformy, czy chce pan teraz zostać grabarzem naszego kraju? Albo nie kocha pan Polski, albo nie rozumie pan powagi sytuacji – zapytał.

Kim jest Łukasz Mejza?


Mejza od 2016 roku związany był z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Później należał do tworzonego przez Roberta Gwiazdowskiego ruchu Polska Fair Play. W 2019 roku znalazł się na ostatnim miejscu lubuskiej listy PSL do Sejmu. W wyborach parlamentarnych uzyskał drugi wynik, więcej głosów od niego otrzymała tylko Joanna Fedak.

Po jej śmierci zdecydował się na objęcie zwolnionego mandatu. Ślubowanie złożył przed niewiele ponad miesiącem, zostając posłem niezrzeszonym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej