RAPORT

Pogarda

Poseł PiS do KO: Dlaczego nie chcecie większych pieniędzy dla Polski? [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

– Gdy byliśmy w opozycji, to w podobnych głosowaniach nigdy nawet przez myśl nie przeszło nam, aby głosować przeciw większym środkom finansowym dla Polski z Unii Europejskiej. A tak właśnie teraz chce zrobić Platforma Obywatelska – powiedział poseł PiS Henryk Kowalczyk. W Sejmie trwa debata nad ratyfikowaniem decyzji o zasobach własnych UE.

Premier Mateusz Morawiecki: Fundusz Odbudowy UE nie może być przedmiotem politycznego hazardu

Fundusze unijne to duża szansa na pokonanie gospodarczych skutków pandemii i dalszy rozwój – powiedział w Sejmie premier Mateszu Morawiecki,...

zobacz więcej

– Premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki wynegocjował znakomite warunki finansowej nowej perspektywy budżetowej na lata 2021–2027, dodatkowo wzbogaconą o Fundusz Odbudowy. Razem to prawie 770 mld zł – podkreślał Kowalczyk.

To największe w historii naszego członkostwa w Unii środki dla Polski – wskazał poseł PiS.

Jak podkreślił, w ramach Krajowego Planu Odbudowy „też są ogromne kwoty do wykorzystania”. –Ponad 250 mld złotych, z czego blisko 110 w formie dotacji – dodał.

Głosując przeciw, chcielibyście państwo powiedzieć, że nie będzie dofinansowania do dróg, ścieżek rowerowych, nowych szkół, przedszkoli, żłobków, boisk, kanalizacji – wyliczał Kowalczyk, zwracając się do parlamentarzystów zamierzających głosować przeciw ratyfikacji.

Poseł PiS odwołał się również do dawnych analogicznych głosowań nad ratyfikacją zasobów unijnych w 2008 roku, kiedy Sejm jednogłośnie przyjął ratyfikację, oraz w 2015, kiedy na 438 posłów głosujących „za” – jak mówił – nie padł ani jeden głos „przeciw”.

– Byliśmy konstruktywną i odpowiedzialna opozycją – ocenił Kowalczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej