RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia na cmentarzu. Mężczyzna zginął w eksplozji ładunku wybuchowego

Zginął na cmentarzu w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego (fot. Artur Widak/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Zginął na cmentarzu w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego (fot. Artur Widak/Nur/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

W Donbasie na wschodzie Ukrainy, niedaleko linii frontu, w eksplozji niezidentyfikowanego ładunku wybuchowego zginął mężczyzna, który przyszedł na cmentarz, by posprzątać groby – podała policja obwodu donieckiego.

Powerbank wybuchł nastolatkowi w dłoni. Amputowano mu palce

14-latek w Charkowie na wschodzie Ukrainy stracił dwa palce w wyniku wybuchu powerbanku, który trzymał w dłoni – podała ukraińska policja. Dodano,...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło na cmentarzu w miejscowości Werchniotorecke niedaleko linii rozgraniczenia między ukraińskimi wojskami a wspieranymi przez Rosję separatystami.

69-letni mieszkaniec przyszedł wraz z małżonką na cmentarz, by posprzątać nagrobki. Niezidentyfikowany ładunek wybuchł podczas prac porządkowych. Mężczyzna zmarł wskutek odniesionych ran.

Policja ewakuowała wszystkie osoby, które przebywały na terenie nekropolii, i otoczyła niebezpieczny rejon. Na miejsce skierowano techników ds. materiałów wybuchowych. Ustalane są okoliczności zdarzenia.

Donbas to jeden z najbardziej zaminowanych obszarów świata. Na początku roku Specjalna Misja Obserwacyjna OBWE przekazała PAP, że w 2020 roku, m.in. w wyniku wybuchów min, w Donbasie zginęło 24 cywilów, a 105 zostało rannych.

Czytaj także: Wojna w Donbasie. Prezydent Ukrainy prosi USA, Wielką Brytanię i Kanadę o pomoc

źródło:

Zobacz więcej