RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wulgaryzmy na koncie radcy prawnego z Olsztyna. Jest orzeczenie dyscyplinarne

Piotr Laskowski otrzymał karę dyscyplinarną, ale orzeczenie to nie jest prawomocne (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Piotr Laskowski otrzymał karę dyscyplinarną, ale orzeczenie to nie jest prawomocne (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Radca prawny Piotr Laskowski z Olsztyna został ukarany przez Sądy Dyscyplinarny za wulgarne publikacje w sieci, w których obrażał polityków, dziennikarzy i media – ustalił portal tvp.info. Postępowanie z urzędu w tej sprawie wszczął Okręgowy Sąd Dyscyplinarny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie. W tej samej sprawie wpłynęła do sądu skarga Ministra Sprawiedliwości. Orzeczenie nie jest prawomocne.

„Je**ć PiS. Je**ć je**ć i się nie bać” – można było przeczytać na twitterowym koncie Piotra Laskowskiego, przy którym widniało jednocześnie słowo „Konstytucja”. Prawnik obraził także wiceministra sprawiedliwości oraz dziennikarzy TVP. Na swoim profilu udostępnił ponadto fotografię z ówczesnym rzecznikiem Sądu Najwyższego.

Od tych wydarzeń minęło już kilka miesięcy. Nasi dziennikarze postanowili sprawdzić, czy sprawa ma dalszy ciąg.

Radca prawny z Olsztyna: Je**ć PiS i się nie bać

„Je**ć PiS. Je**ć je**ć i się nie bać” – w takich słowach na Twitterze wypowiada się jeden z olsztyńskich radców prawnych. Mężczyzna, który przy...

zobacz więcej

W odpowiedzi na nasze pytania Dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie Katarzyna Skrodzka-Sadowska poinformowała, że rzecznik dyscyplinarny wszczął wobec radcy prawnego Piotra Laskowskiego postępowanie dyscyplinarne z urzędu.

Skarga od Ministra Sprawiedliwości


„Po podjęciu pierwszych czynności przez rzecznika dyscyplinarnego wpłynęła również skarga od Ministra Sprawiedliwości” – uściśliła dziekan.

„Okręgowy Sąd Dyscyplinarny przy OIRP w Olsztynie ukarał Pana Piotra Laskowskiego oraz obciążył go kosztami postępowania przed Okręgowym Sądem Dyscyplinarnym. Orzeczenie nie jest prawomocne” – czytamy w odpowiedzi mec. Skrodzkiej-Sadowskiej.

Dziekan olsztyńskiej Izby Radców Prawnych poinformowała również, że ze względu na przepisy prawa nie może sprecyzować, jaką sankcję zastosowano wobec Laskowskiego. -> Przeczytaj także: Radca prawny z Olsztyna przeprasza i „rezygnuje z obecności w mediach społecznościowych”

źródło:
Zobacz więcej