RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Terlecki: Uważamy, że porozumienie z Lewicą zostanie utrzymane

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Szef klubu PiS Ryszard Terlecki (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Uważamy, że umowa czy porozumienie z Lewicą dotyczące tej jednej kwestii, głosowania nad projektem o ratyfikacji decyzji w sprawie zwiększenia zasobów własnych UE, zostanie utrzymane – powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

„Bezprecedensowe kwoty”. Premier o rozwoju rolnictwa i funduszach unijnych

Fundusze unijne pomogą w rozwoju polskiego rolnictwa w sposób niezwykle wydatny. Także dlatego, że w procesie negocjacji, który zakończyliśmy parę...

zobacz więcej

Sejm po południu ma się zająć rządowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych UE. Przełożenia posiedzenia Sejmu domaga się KO, aby poznać ostateczną wersję Krajowego Planu Odbudowy. Lewica zapowiada poparcie ratyfikacji po uzyskaniu informacji od KE.


– Przegłosowalibyśmy tę ustawę sami, ale chcielibyśmy, aby miała jak najszersze poparcie w Sejmie, żeby wszystkie kluby, które są w stanie konstruktywnie myśleć o przyszłości Rzeczpospolitej, poparły projekt – powiedział Terlecki, pytany na konferencji w Sejmie o poparcie dla projektu dotyczącego ustawy o ratyfikacji decyzji w sprawie zwiększenia zasobów własnych UE.

Brak poparcia – poważne konsekwencje wyborcze


– Jeżeli ktoś myśli inaczej i nie chce dobra Rzeczpospolitej, to jego wybór. Myślę, że będzie to miało poważne konsekwencje wyborcze – dodał wicemarszałek.

Zaznaczył, że w negocjacjach rządu i Lewicy dotyczących poparcia projektu uczestniczyły najważniejsze osoby tego klubu.

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy zostanie przełożone? Poseł: Nie widzę podstaw

Nie widzę żadnych podstaw, aby przekładać debatę na temat Funduszu Odbudowy i głosowanie. Nie wiem, czemu miałoby to służyć, poza robieniem...

zobacz więcej

– Uważamy, że umowa czy porozumienie dotyczące tej jednej kwestii, co do głosowania, zostanie utrzymane. Rozumiem, że to są poważni politycy i dotrzymają słowa – stwierdził Terlecki.

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Sejmie spotkanie przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim ws. Funduszu Odbudowy i Krajowego Planu Odbudowy. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele klubu PiS. Obie strony porozumiały się w sprawie poparcia dla KPO.

Jak mówił europoseł Robert Biedroń, rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy zaproponowane do KPO potwierdził to później premier Morawiecki.

źródło:

Zobacz więcej