RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarz Polskiego Radia. Cierpiał na nieuleczalną chorobę

Włodzimierz Oleksiak miał 62 lata (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)
Włodzimierz Oleksiak miał 62 lata (fot. Shutterstock/Grand Warszawski)

Nie żyje Włodzimierz Oleksiak, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa. Miał 62 lata. Cierpiał na nieuleczalną chorobę.

Nie żyje aktor Marcin Król. Zginął w wypadku na budowie

Aktor i reżyser Marcin Król zginął w piątek w wypadku na budowie. Miał zaledwie 31 lat. O śmierci mężczyzny poinformowała jego żona. Dwa lata temu...

zobacz więcej

Oleksiak od 1994 roku był związany z Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia. Przez ostatnie lata pracował w Dziale Dokumentacji IAR. Był również wydawcą dzienników antenowych i serwisów naukowych Radia BIS oraz dzienników radiowej Dwójki.

Z wykształcenia iberysta, przygotowywał relacje dla Polskiego Radia z Hiszpanii, Portugalii i krajów Ameryki Łacińskiej przy okazji wizyt w tych państwach prezydenta i premiera. Obsługiwał też między innymi wystawy EXPO w Saragossie i Lizbonie. Ponadto był autorem tłumaczeń z hiszpańskiego.

Wcześniej współpracował z Redakcją Hiszpańską Polskiego Radia, był też stałym współpracownikiem redakcji programów w języku hiszpańskim Radia Głos Ameryki z Waszyngtonu i holenderskiego Radia Amsterdam.

Od lat z determinacją walczył z nieuleczalną chorobą, stale gotów podejmować nowe działania. Zostanie zapamiętany jako uśmiechnięty, życzliwy kolega, nieodmawiający pomocy innym – podaje IAR.

źródło:
Zobacz więcej