RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje policjant postrzelony podczas kontroli samochodu

Nie żyje policjant z Raciborza na Śląsku, postrzelony we wtorek rano przez kierowcę zatrzymanego do kontroli samochodu renault scenic – poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Sprawca, który oddał do funkcjonariusza kilka strzałów, został zatrzymany.

Strzelanina na posterunku. Aresztowany 23-latek zastrzelił policjanta

Funkcjonariuzs policji w Croydon, jednej z dzielnic południowego Londynu, został zastrzelony na posterunku przez aresztowanego mężczyznę –...

zobacz więcej

Do tragedii doszło przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Dwaj policjanci z oddziału prewencji podjęli interwencję wobec kierowcy po zgłoszeniu, że może on prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

Jak relacjonowała rzeczniczka śląskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Kierowca miał poszukać dokumentów, wyjął jednak broń, z której oddał strzały do jednego z policjantów. Funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń. Zmarł mimo reanimacji.

Policjanci podejmujący interwencję wobec kierowcy byli umundurowani, na miejsce przyjechali oznakowanym radiowozem.

Czytaj także: Nożownik zaatakował policjanta


Sprawca został zatrzymany. Policja nie udziela na razie bliższych informacji na temat przebiegu zdarzenia.

Na miejscu trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora, teren został zabezpieczony. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej