RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jan III Sobieski” zrujnował romantyczną atmosferę. Nagranie z USA podbija sieć

Na TikToku pojawiło się nagranie, jak podczas romantycznego poranka żona pyta męża, gdzie chciałby się znaleźć, mając do wyboru dowolne miejsce na świecie. Odpowiedź mężczyzny całkowicie ją zaskakuje.

Spotkanie na szczycie. Szefowa KE w szoku. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

W internecie hitem stało się nagranie z wizyty w Ankarze, gdzie prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przyjmował szefa Rady Europejskiej Charles'a...

zobacz więcej

Film pochodzi z kanału Gabrielli Bell na TikToku, ale wideo podbija już także inne platformy społecznościowe. Bohaterami nagrania jest dyskutujące małżeństwo.

Historyczna bitwa Jana III Sobieskiego


– Kochanie, jeśli mógłbyś znaleźć się gdziekolwiek chcesz, z kimkolwiek chcesz, z jakąkolwiek postacią historyczną, to gdzie byś pojechał i z kim? – pada pytanie.

– Wiedeń, Austria, 12 września 1683 roku. Jan III Sobieski – odpowiada zdecydowanie mężczyzna.

Kobieta jest wyraźnie zmieszana odpowiedzią i wyjaśnia, że ona „myślała o Fidżi”. – Z tobą, bo cię kocham – argumentuje.

– Ale ty nie jesteś 30 tys. kawalerzystów szarżujących po stoku na siły otomańskie, by rozerwać ich na kawałki – odpowiada jej partner, przypominając wielkie zwycięstwo Jana III Sobieskiego nad Imperium Osmańskim. Nagranie udostępniono też na Twitterze Grupy Wyszehradzkiej. Zobacz także: Nagranie z wiewiórką podbija sieć. Leśnicy wyjaśniają, dlaczego tak zareagowała [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej