RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent życzy maturzystom powodzenia na egzaminach

Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Leszek Szymański)
Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Leszek Szymański)

Drodzy Maturzyści, dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie – napisał prezydent Andrzej Duda.

Rozpoczynają się matury. Jakie są obostrzenia?

Rozpoczynają się matury. 271 tys. tegorocznych maturzystów napisze dziś egzamin z języka polskiego. Do matur podejdą także te osoby, które nie...

zobacz więcej

O godz. 9 egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczynają się matury. Przystąpi do nich ok. 271 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

Życzenia dla maturzystów skierował za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda. „Drodzy Maturzyści! Dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie. Niech nie opuszcza Was wiara we własne umiejętności i siły! Powodzenia!” – napisał prezydent.

W tym roku egzamin maturalny będzie przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszone w grudniu, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań z podstawy.

Premiera programu TVP3 „Szkoła. Poradnik”

W piątek, 30 kwietnia o godz. 9:15, 12:00 oraz 20:00 TVP3 zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na premierowe odcinki nowego programu „Szkoła....

zobacz więcej

Maturzyści będą musieli – tak jak w latach ubiegłych – obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Nie będzie jednak obowiązkowych egzaminów ustnych. Zdawać je będą tylko ci maturzyści, którzy potrzebują wyniku z egzaminu ustnego przy rekrutacji na uczelnie za granicą.

Nie będzie też w tym roku obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Chętni będą mogli – jak dotąd – przystąpić nawet do sześciu takich egzaminów.

Zobacz także: Egzamin maturalny w formule 2023. Jakie zmiany się szykują? 

Egzaminy odbywać się będą w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi wspólnie przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji i Nauki, a zatwierdzonych przez Główny Inspektorat Sanitarny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej