RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zrzucił ciężarną partnerkę z mostu. Znany bokser oskarżony o morderstwo

Felix Verdejo nie chciał, by jego kochanka urodziła? (fot. Mikey Williams/Top Rank via Getty Images; PAP/EPA/Thais Llorca)
Felix Verdejo nie chciał, by jego kochanka urodziła? (fot. Mikey Williams/Top Rank via Getty Images; PAP/EPA/Thais Llorca)

Portorykański bokser, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, został oskarżony o uprowadzenie i zabicie swojej ciężarnej kochanki. Z ustaleń śledczych wynika, że Felix Verdejo zrzucił ciało 27-latki z mostu w pobliżu San Juan.

Zrobili selfie i zepchnął ciężarną żonę z klifu. Mówi, że „lubiła sporty ekstremalne”

Krótko przed wycieczką wykupił drogie ubezpieczenie, którego był beneficjentem. Gdy na szczycie zrobili wspólne zdjęcie, zepchnął ciężarną żonę w...

zobacz więcej

Agencja Reutera podaje, że 27-letni bokser w niedzielę oddał się w ręce policji po tym, jak w sobotę zwłoki ciężarnej kobiety znaleziono w rzece w pobliżu San Juan. Verdejo wpierw uderzył partnerkę, później wstrzyknął jej nieznaną substancję, związał i zrzucił z mostu Teodoro Moscoso do laguny San Jose – przekazało FBI w oświadczeniu opublikowanym przez sąd federalny.

Wstrząsająca zbrodnia


Z relacji świadków wynika, że sportowiec na koniec strzelił jeszcze do kobiety, której ciało było już w wodzie. 27-letnia Keishla Rodriguez i jej nienarodzone dziecko nie przeżyli. „Mówiłam jej: »Bądź ostrożna«. Groził jej, że nie chce tego dziecka, że ma swoją rodzinę, jest bokserem, osobą publiczną” – powiedziała matka ofiary gazecie „El Nuevo Dia”. Keila Ortiz ostatni raz rozmawiała z córką w czwartek. Jak tłumaczy, jej córka i bokser znali się od młodości.

Śmierć Rodriguez wywołała kolejną falę protestów przeciw morderstwom kobiet w Portoryko.

Plaga morderstw kobiet w Portoryko


Setki demontrantów zgromadziło się w niedzielę na moście w pobliżu San Juan, gdzie zginęła 27-latka. Krótko przed tą zbrodnią znaleziono częściowo spalone zwłoki Andrei Ruiz Costas, która od marca alarmowała służby, że jest ofiarą przemocy domowej. Jej partnera osrkażono o zabójstwo. Organizacje praw człowieka w Portoryko alarmują, że dochodzi tam do co najmniej jednego zabójstwa kobiet tygodniowo – przy czym w 2020 roku odnotowano 60 takich przestępstw.

Bokserowi Felixowi Verdejo grozi kara śmierci.

Zobacz także: Tragedia w Kielcach. Młody pięściarz nie obudził się po nokaucie

źródło:
Zobacz więcej