RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przełamanie w pogodzie. Prognoza IMGW na początek maja

Będzie cieplej, więcej słońca i bardzo wietrznie. IMGW ostrzega (fot. Forum/Jerzy Pawleta)
Będzie cieplej, więcej słońca i bardzo wietrznie. IMGW ostrzega (fot. Forum/Jerzy Pawleta)

Choć tegoroczny początek maja nie należy – delikatnie mówiąc – do wymarzonych pod względem temperatury i opadów, szykuje się prawdziwa rewolucja w pogodzie. Synoptyk IMGW Michał Ogrodnik wskazuje, że już wtorek 4 maja będzie cieplejszy niż końcówka tegorocznej majówki. Nadchodzi ocieplenie, a termometry pod koniec tygodnia pokażą nawet 20 st. Jest jednak haczyk.

Temperatura zmieni się o 30 stopni. Prognoza IMGW

W najbliższych dniach pogoda radykalnie się zmieni; termometry pokażą nawet prawie 30 stopni więcej – wynika z prognozy IMGW. Synoptycy są...

zobacz więcej

Według synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca.

Prognoza pogody – wtorek 4 maja 2021


– Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i miejscami będą występować przelotne opady deszczu – tłumaczył Michał Ogrodnik.

Zaznaczył, że w ciągu dnia wiatr będzie dość silny i porywisty. – W porywach będzie osiągał do 60 km/h, nad morzem do 65 km/godz. Najsilniejszego spodziewamy się na obszarach górskich: w Karpatach oraz Sudetach. Tam w porywach wiatr będzie osiągał do 80 km/godz. – poinformował. Wskazał, że we wtorek będzie cieplej niż w poniedziałek.

Pogodowa mapa Polski


Źródło: IMGW PIB

– W poniedziałek w najcieplejszym momencie dnia było tylko 11 st. We wtorek to będzie najniższa temperatura. Prognozowana jest miejscami na północy; na południu na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy nawet 18 st. – zapowiedział synoptyk IMGW.

Pomysł z Księżyca. NASA chce zbudować potężny teleskop na Srebrnym Globie

Naukowcy pracują nad projektem ogromnego radioteleskopu o podobnych właściwościach jak słynny portorykański Arecibo, który runął pod koniec 2020...

zobacz więcej

Synoptyk o pogodzie w maju 2021 r.


Przyznał, że tegoroczny początek maja nie należy do wymarzonych pod względem temperatury i opadów.

– Najbliższe dni – do czwartku, piątku – zapowiadają się z bardzo podobną pogodą i zakresami temperatur. Cieplej zrobi się dopiero w weekend. Nad Polskę zacznie wówczas napływać cieplejsze powietrze i w całym kraju temperatura w niedzielę 9 maja będzie oscylowała w granicach 20 st. – zapowiedział Ogrodnik.

Jak dodał, „niestety wraz z napływem cieplejszych mas powietrza spodziewamy się również występowania przelotnych opadów deszczu i burz”.

Zobacz także: Wolne od pracy 1 maja. Czy należy się dodatkowy dzień urlopu?

źródło:
Zobacz więcej