RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ilu kibiców obejrzy finał Ligi Europy w Gdańsku? Jest oficjalna decyzja

Ceny bilety zaczynają się od 40 euro (fot. Shutterstock)
Ceny bilety zaczynają się od 40 euro (fot. Shutterstock)

Zaplanowany na 26 maja w Gdańsku finał Ligi Europy obejrzy z trybun 9500 kibiców, w tym po 2000 z obu klubów – poinformowała Europejska Unia Piłkarska. Po tym, jak niedawno polski rząd zgodził się na obecność 25 procent widzów, UEFA mogła rozpocząć sprzedaż biletów.

Manchester United zapowiedział kary dla agresywnych fanów

Manchester United zapowiedział współpracę z policją i własne kary dla agresywnych uczestników niedzielnych protestów przeciwko właścicielom klubu....

zobacz więcej

Jak zaznaczono w poniedziałkowym komunikacie, zagraniczni fani będą musieli przestrzegać wszelkich ograniczeń związanych z koronawirusem. „Wejście na stadion w Gdańsku może wiązać się z koniecznością okazania potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu na COVID-19” - przekazała UEFA.

Możliwy jest angielski lub angielsko-hiszpański finał, bowiem kilka dni temu w pierwszych spotkaniach półfinałowych Manchester United wygrał u siebie z AS Roma 6:2, zaś Arsenal Londyn przegrał na wyjeździe z hiszpańskim Villarrealem 1:2. Rewanże 6 maja w Rzymie i Londynie.

Już rok temu finał Ligi Europy miał się odbyć w Gdańsku, ale z powodu koronawirusa decydującą fazę rozgrywek – od ćwierćfinału – przeprowadzono w formie turnieju w Niemczech. W finale w Kolonii Sevilla pokonała Inter Mediolan 3:2.

źródło:
Zobacz więcej