RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na Jasnej Górze trwa szczególna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem

Na Jasnej Górze trwa modlitwa w intencji zakażonych i chorych na COVID-19 w łączności z Ojcem Świętym. Wszystko odbywa się w ramach światowego maratonu modlitewnego. Do akcji papież Franciszek zaprosił 30 sanktuariów z różnych zakątków świata, w tym Sanktuarium na Jasnej Górze.

„Jasna Góra – polska Kana”. Transmisja koncertu w TVP2

W poniedziałek 3 maja w TVP2 odbędzie się transmisja koncertu pieśni liturgicznych i maryjnych „Jasna Góra – Polska Kana”. Organizatorami...

zobacz więcej

W Sanktuarium na Jasnej górze papież Franciszek był w 2016r. Wielokrotnie zapewniał o swej jedności z tym miejscem. To dlatego Jasna Góra i tym razem znalazła się na szlaku światowej modlitwy. – Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że bierzemy udział w tym maratonie modlitewnym – podkreśla przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski. Dodaje, że razem z Ojcem Świętym modlimy się o ustanie koronawirusa pamiętając szczególnie o tych krajach, gdzie sytuacja pandemiczna jest jeszcze trudniejsza niż w Polsce.

– Odpowiadamy chętnie na tę papieską inicjatywę. Przez cały maj będziemy tę modlitwę różańcową kontynuowali błagając o ustanie pandemii – zapewnia przełożony jasnogórskiego klasztoru.

Paulini specjalnie na tę okoliczność przygotowali świecę, wielkości paschału ozdobioną papieskim herbem i z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Tajemnice radosne różańca świętego odmawiane są w pięciu językach.

Czytaj także: Bp Tyrawa w święto Konstytucji: Spory polityczne należy rozwiązywać w oparciu o prawdę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej