RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szczepionki Novavax jeszcze w tym roku w UE?

Novavax planuje zacząć dostarczać szczepionki do UE pod koniec 2021 r. (fot. Shutterstock)
Novavax planuje zacząć dostarczać szczepionki do UE pod koniec 2021 r. (fot. Shutterstock)

Novavax planuje zacząć dostarczać szczepionki do UE pod koniec 2021 r. Porozumienie w tej sprawie może zostać podpisane w tym tygodniu – informuje Reuters, powołując się na źródło unijne.

Indie: Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Indiach nieznacznie spadła w niedzielę. Odnotowano jednak reordową liczbę zgonów z powodu...

zobacz więcej

Zgodnie ze wstępną umową Novavax dostarczy łącznie do 200 milionów dawek szczepionki do UE. Novavax zawarł wstępne porozumienie z UE w grudniu, ale ostateczne porozumienie zostało opóźnione, ponieważ amerykańska firma ma trudności z pozyskaniem niektórych surowców.

Urzędnik UE, który odmówił podania danych, powiedział, że Novavax nadal ma problemy z produkcją, ale przygotował „harmonogram dostaw”.

Rzecznik Komisji Europejskiej, która współprowadzi rozmowy z producentami szczepionek wraz z rządami 27 krajów, odmówił komentarza, wskazując, że sprawa jest poufna.

Novavax również odmówił komentarza na temat harmonogramu dostaw i problemów produkcyjnych.

Niezależnie od możliwej umowy, zakupy UE są uzależnione od zatwierdzenia szczepionki przez Europejską Agencję Leków (EMA), która prowadzi prace nad tym od lutego – przypomina Reuters.

Czytaj także: Szwecja opóźnia docelowy termin zaszczepienia wszystkich dorosłych

źródło:

Zobacz więcej