RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Michnik apeluje do Szwedów o ratownie mediów w Polsce. Naczelny „GW” prosi o datki

Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (fot. PAP/Andrzej Lange)
Adam Michnik, redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” (fot. PAP/Andrzej Lange)

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik w święto Konstytucji 3 maja oraz w Światowym Dniu Wolności Prasy zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe Fundacji Gazety Wyborczej. Na łamach szwedzkiego dziennika „Dagens Nyheter” ukazała się reklama zawierające tekst Michnika.

Michnik o PiS: Coraz trudniej odsunąć ich od władzy metodą kartki wyborczej

Ciągle uważam, że w Polsce ich (polityków PiS – red.) można odsunąć od władzy metodą kartki wyborczej. Ale jednocześnie mam świadomość, że to jest...

zobacz więcej

Całostronicowa reklama zawiera tekst Adama Michnika zatytułowany „Nie ma wolności bez solidarności”, w którym redaktor naczelny „GW” porównuje „atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów” do ataku zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa na Kapitol, jaki miał miejsce 6 stycznia.

Autor pisze, że 30 lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji.

Pod artykułem znajduje się apel do Szwedów o „wsparcie niezależnego dziennikarstwa”. „Pomóż nam uratować wolne media w Polsce. Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej” - głosi napis, pod którym dołączony jest adres strony internetowej umożliwiającej wpłatę pieniędzy.

Redaktor naczelny „Dagens Nyheter” Peter Wolodarski napisał w mediach społecznościowych, że reklama „Gazety Wyborczej” została opublikowana bezpłatnie.

źródło:

Zobacz więcej