RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Horror w kościele na Dolnym Śląsku. Celował bronią w kapłana, do akcji wkroczyli wierni

Dramat rozegrał się w kościele w Dusznikach-Zdroju (fot. Google Maps)
Dramat rozegrał się w kościele w Dusznikach-Zdroju (fot. Google Maps)

Gdyby nie odwaga parafian, mogło dojść do prawdziwej tragedii. W poniedziałek 3 maja w kościele w Dusznikach-Zdroju mężczyzna wtargnął na mszę świętą i mierzył z broni do kapłana, który głosił kazanie. Nagle wydarzyło się coś, czego się nie spodziewał.

Ksiądz pobity podczas mszy. Napastnik wyrywał kartki z mszału

W jednej z berlińskich parafii katolickich nieznany mężczyzna pobił księdza sprawującego niedzielną mszę św. Według informacji policji do zdarzenia...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 3 maja podczas porannej mszy św. w parafii pw. św. Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju. Jak relacjonuje rozgłośnia archidiecezji katowickiej Radio eM, do świątyni szybkim krokiem wszedł mężczyzna, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Parafianie obezwładnili napastnika w kościele


Napastnik skierował się do wygłaszającego z ambony homilię księdza i nagle podniósł rękę. Świadkowie zauważyli, że trzyma on coś przypominającego pistolet. Kapłan zaczął wycofywać się do zakrystii, jednak mężczyzna cały czas trzymał go na muszce.

Wtedy na napastnika z pierwszych ławek rzucili się wierni, obezwładniając go i odbierając broń. Jak się okazało, miał pistolet pneumatyczny. Mężczyzna został wyprowadzony przez wiernych, którzy o sprawie poinformowali policję. Jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy zdołał uciec parafianom, ale po krótkim pościgu wpadł w ręce policjantów.

Zobacz także: 3 maja to nie tylko rocznica uchwalenia konstytucji z 1791 roku. To także święto kościelne Dramatyczna sytuacja w Dusznikach-Zdroju choć zakłóciła eucharystię, nie przerwała jej. Po chwili na uspokojenie ksiądz wrócił do ambony i dokończył kazanie oraz mszę św.

Zobacz także: Nie żyje ksiądz pobity przed kościołem w Paradyżu. Nie odzyskał przytomności

źródło:
Zobacz więcej