SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Podano koszt przedsięwzięcia

Na najbliższą edycję ŚDM do lizbońskiej aglomeracji przybędzie ponad 1,7 mln osób (fot. Franco Origlia/Getty Images)
Na najbliższą edycję ŚDM do lizbońskiej aglomeracji przybędzie ponad 1,7 mln osób (fot. Franco Origlia/Getty Images)

Koszt organizacji Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. wyniesie co najmniej 6 mln euro – wynika z dokumentu opublikowanego w poniedziałek przez portugalski rząd Antonio Costy. Wydatki będą dotyczyły głównie przygotowania terenu, na którym odbędzie się wydarzenie z udziałem młodych katolików oraz papieża.

Papież do Polaków: Róbcie wszystko, co Jezus wam powie

Papież Franciszek pozdrowił w środę Polaków w związku z przypadającą 3 maja uroczystością Maryi Królowej Polski. – Również w tych naszych trudnych...

zobacz więcej

Jak napisał w opublikowanym w dzienniku ustaw rozporządzeniu rząd, rozpoczęte już prace na terenie podlizbońskiej miejscowości Bobadela, położonej na północ od stolicy, powinny zakończyć się najpóźniej do 2022 r.

W dokumencie wskazano, że głównym wydatkiem w przygotowaniu Światowych Dni Młodzieży będzie usunięcie licznych kontenerów z terenu, na którym zaplanowano organizację imprezy. Odbędzie się ona w sierpniu 2023 r.

Władze państwowe zobowiązały lokalnych samorządowców do eliminacji z terenu, na którym odbędzie się impreza, znajdującego się tam centrum logistycznego. Docelowo ma tam powstać wielohektarowy park.

Zobacz także: „Patron wykluczonych”. Nowe wezwania w Litanii do św. Józefa 

Według władz portugalskiego Kościoła na najbliższą edycję Światowych Dni Młodzieży do lizbońskiej aglomeracji przybędzie ponad 1,7 mln osób z całego świata.

Największe na świecie spotkanie młodych katolików z papieżem było pierwotnie planowane na sierpień 2022 r, ale z uwagi na wybuch pandemii COVID–19 Franciszek w porozumieniu z portugalskimi biskupami przełożył je na kolejny rok.

źródło:

Zobacz więcej