RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Temperatura zmieni się o 30 stopni. Prognoza IMGW

W najbliższych dniach pogoda radykalnie się zmieni; termometry pokażą nawet prawie 30 stopni więcej – wynika z prognozy IMGW. Synoptycy są przekonani, że noc z 2 na 3 maja była ostatnią z przymrozkami.

Druhna OSP zginęła w wypadku. Była w dziewiątym miesiącu ciąży

W miejscowości Niemysłowice doszło w niedzielę do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne, a zginęła młoda...

zobacz więcej

Prognoza pogody. Idzie ocieplenie


Jak informuje IMGW, w nadchodzącym tygodniu będzie przeważała pochmurna, okresami deszczowa pogoda, ale ma nie zabraknąć również momentów ze słońcem.

Wtorek ma być wietrzny, miejscami deszczowy. Dodatkowo na zachodzie i w centrum możliwe burze. Najwięcej słońca na południu i południowym wschodzie, tam na ogół bez deszczu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C nad morzem, ok. 13 st. C w centrum i na zachodzie do 16 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w Sudetach do 110 km/h.

W środę ma być ponownie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie lokalnie burze. Temperatura od 10 st. C nad morzem, około 14 st. C w centrum do 19 st. C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h.

Koszmar w Tatrach. Przed hotelem zastrzelili niedźwiedzicę z młodym

W nocy z niedzieli na poniedziałek na parkingu przed hotelem górskim w Dolinie Wielickiej słowaccy przyrodnicy zastrzelili dwa niedźwiedzie....

zobacz więcej

W czwartek według prognoz Instytutu będzie nieco chłodniej i nadal pochmurno. Ponownie wystąpią przelotne opady deszczu niemal w całym kraju. „Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował silny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C nad morzem do 13 st. C na południu” – czytamy w prognozie IMGW.

W piątek prognozowane jest już ocieplenie, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 st. C, na północy termometry pokażą natomiast ok. 8 st. C. Nadal miejscami przelotne opady deszczu a lokalnie niewykluczone burze.

W sobotę temperatura na północy kraju wzrośnie do 12 st. C, jedynie nad morzem nadal będzie ok. 10 st. C. Bardzo ciepło - nawet 23 st. C będzie jednak na południu.

W niedzielę w całym kraju temperatura będzie powyżej 20 st. C, przy czym na południu – jak wskazuje IMGW – może ona osiągnąć nawet 26 st. C. „Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze” – informuje IMGW.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej