RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Indie: Rekordowa liczba zgonów z powodu COVID-19

W niedzielę odnotowano w Indiach ponad 3,6 tys. zgonów fot. Mayank Makhija/NurPhoto via Getty Images)
W niedzielę odnotowano w Indiach ponad 3,6 tys. zgonów fot. Mayank Makhija/NurPhoto via Getty Images)

Liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Indiach nieznacznie spadła w niedzielę. Odnotowano jednak reordową liczbę zgonów z powodu COVID-19 – poinformowały indyjskie władze.

Kryzys w Indiach. Leki i tlen sprzedawane na czarnym rynku

W szpitalach w Indiach brakuje łóżek, ludzie wykorzystują znajomości, by znaleźć miejsca dla bliskich. Bogatsi gromadzą leki i tlen, wykupując...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Liczba zgonów w wyniku COVID-19 wzrosła w niedzielę w Indiach o rekordową liczbę 3689.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 392 488 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, dzień wcześniej informowano z kolei o 401 993 infekcjach. Wówczas liczba wykrytych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła 400 tys.

Łączna liczba odnotowanych w Indiach infekcji wzrosła w niedzielę do 19,56 mln. W wyniku COVID-19 zmarły dotąd łącznie 215 542 osoby.

Będzie ogólnokrajowy lockdown w Indiach?


Gazeta „The Indian Express” poinformowała w niedzielę, że krajowa grupa zadaniowa do spraw COVID-19 poradziła rządowi federalnemu, aby wprowadził ogólnopaństwowy lockdown. Część stanów i terytoriów związkowych nałożyła już jakąś formę ograniczeń.

W zeszłym miesiącu Narendra Modi, premier Indii, powiedział, że należy dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć lockdownu. Rząd federalny obawia się, że kolejny lockdown będzie miał druzgocący wpływ na gospodarkę.

źródło:

Zobacz więcej