RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mecz Manchesteru United z Liverpoolem przełożony. Kibice wtargnęli na boisko

Kibice weszli na murawę jednym z tunelów (fot. Anthony Devlin/Offside via Getty Images)
Kibice weszli na murawę jednym z tunelów (fot. Anthony Devlin/Offside via Getty Images)

Mecz piłkarzy Manchesteru United z Liverpoolem został opóźniony, ponieważ setki kibiców wbiegło na boisko stadionu na Old Trafford. W ten sposób protestują przeciwko amerykańskim właścicielom klubu. Spotkanie to może zadecydować o tytule mistrza dla lokalnego rywala City.

Upadek Superligi cieszy byłą gwiazdę. „Nie ma futbolu bez kibiców”

To była jedna z najbardziej kuriozalnych sportowych historii ostatnich lat. Jeszcze w niedzielę Florentino Perez i jedenastu właścicieli...

zobacz więcej

By „The Citizens” zostali w niedzielę mistrzem Anglii, „Czerwone Diabły” muszą przegrać z broniącym tytułu Liverpoolem. Planowo spotkanie miało zacząć się o godz. 16.30.

Mecz właściwie powinien odbywać się przy pustych trybunach ze względu na pandemię COVID-19. Kibice zaczęli zbierać się przed stadionem już około południa. Tam głośno protestowali i mieli ze sobą transparenty oraz świece dymne.

Amerykanie są większościowymi właścicielami Manchesteru United od 2005 r., ale niechęć fanów rosła z roku na rok. Ostatnio krytykowali też pomysł wzięcia udziału w Superlidze, która nie doszła ostatecznie do skutku.

Jak podają miejscowe media, kibice weszli na murawę jednym z tunelów. Po drodze musieli usunąć kilka barierek. Ochrona nie poradziła sobie z tłumem. Po 20 minutach zaczęli stopniowo opuszczać stadion.

Mecz został przełożony


Ostatecznie spotkanie zostało przełożone na nieznany jeszcze termin.

„Po konsultacjach między policją, Premier League, władzami miasta i klubami, nasz mecz z Liverpoolem został przełożony ze względów bezpieczeństwa. Nasi kibice są pasjonatami i w pełni uznajemy ich prawo do wyrażania opinii oraz pokojowego protestu. Jednak żałujemy, że doszło do narażenia innych kibiców, pracowników i policji na niebezpieczeństwo. Dziękujemy policji za wsparcie i zapewniamy gotowość do pomocy w dalszych dochodzeniach – przekazano w oświadczeniu klubu z Manchesteru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej