RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje słynny porucznik Borewicz z „07 zgłoś się”. Bronisław Cieślak miał 77 lat

Nie żyje Bronisław Cieślak. Aktor znany był m.in. z głównej roli porucznika Borewicza w serialu Telewizji Polskiej „07 zgłoś się”. Od kilku lat zmagał się z nowotworem. Zmarł w niedzielę w wieku 77 lat – informację potwierdziła jego żona Anna.

Śmierć kolejnego aktora „Świata według Kiepskich”. Stanisław Wolski miał 72 lata

Nie żyje Stanisław Wolski. Związany głównie z Wrocławiem aktor zmarł w czwartek w wieku 72 lat – poinformował wrocławski Teatr Kalambur. Artysta...

zobacz więcej

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku w Krakowie. Zanim związał się z aktorstwem, pracował jako dziennikarz – wpierw jako dziennikarz Polskiego Radia, a później krakowskiego oddziału TVP.

Porucznik Borewicz – „Polski James Bond”


Jako aktor debiutował w serialu „Znaki szczególne”.

Następnie przyjął rolę w serialu kryminalnym Krzysztofa Szmagiera „07 zgłoś się” – to dzięki kultowej roli porucznika Sławomira Borewicza na stałe zapisał się w historii polskiego kina. Fani nadali mu przydomek „polskiego Jamesa Bonda”.
Bronisław Cieślak jako porucznik Sławomir Borewicz w serialu „07 zgłoś się” (fot. TVP)
Bronisław Cieślak jako porucznik Sławomir Borewicz w serialu „07 zgłoś się” (fot. TVP)

Cieślak był także prezenterem telewizyjnym – prowadził m.in. „Telewizyjne Biuro Śledcze”„Malanowski i parnterzy”.

Bronisław Cieślak nie żyje


Poza aktorstwem zajmował się również polityką. W 1997 roku z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej dostał się do Sejmu, a po raz drugi poselski mandat uzyskał w 2001 roku. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD.

W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W 2018 roku aktor informował o przejściu choroby nowotworowej. Portal tvn24.pl, który jako pierwszy poinformował o śmierci Bronisława Cieślaka, podaje, że aktor zmarł w niedzielę 2 maja po ciężkiej chorobie.

Zobacz także: Nie żyje aktor Marcin Król. Zginął w wypadku na budowie

źródło:
Zobacz więcej