SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Siatkówka. ZAKSA w historycznym finale Ligi Mistrzów

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lub Itas Trentino. Któryś z tych zespołów zostanie dziś zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów. Wielki finał rozgrywek rozgrywa się we włoskiej Weronie. Początek spotkania o godz. 20.30.

Reprezentanci Polski na PGE Narodowym. Przyjęli szczepionkę

Pierwsza grupa polskich sportowców przyjęła w poniedziałek na PGE Narodowym szczepionkę przeciwko COVID-19. Wśród nich część siatkarek i siatkarzy...

zobacz więcej

Do tej pory największym sukcesem aktualnych wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach było trzecie miejsce wywalczone w 2003 r. w Mediolanie. Wówczas trenerem ZAKSY był Waldemar Wspaniały.

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski będzie wspierał swój dawny klub w Weronie i ma nadzieję, że finał we Włoszech zakończy się wygraną kędzierzyńskiej drużyny, choć - jak mówi - łatwo na pewno nie będzie.

Zdaniem trenera Wspaniałego Itas Trentino w żadnym razie nie jest słabszy od Cucine Lube Civitanova, z którą ZAKSA poradziła sobie w ćwierćfinale.

W drodze do finału Ligi Mistrzów gracze ZAKSY odprawili z kwitkiem takie zespoły jak Cucine Lube Civitanova czy Zenit Kazań. Ostatnio jednak niespodziewanie przegrali walkę o mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem.

– Zawodnicy już to przełknęli i myślą o wielkim dla nich wydarzeniu – podkreśla Sebastian Świderski, prezes ZAKSY.

źródło:
Zobacz więcej