RAPORT

Pogarda

Rosja publikuje listę „krajów nieprzyjaznych”

Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Prezydent Rosji Władimir Putin (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Rosyjska państwowa telewizja Rossija 1 opublikowała listę „krajów nieprzyjaznych”, którą wcześniej zapowiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Wśród dziesięciu państw znalazła się Polska – informuje europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Bitwa telewizora z lodówką

Wojna hybrydowa z Zachodem, rozpychanie się łokciami na arenie międzynarodowej, aneksja Krymu, agresja na Ukrainę, atak w Czechach, prześladowania...

zobacz więcej

W środę w wywiadzie dla agencji RIA Nowosti Ławrow zapowiedział, że rząd Rosji wkrótce sporządzi listę „krajów nieprzyjaznych” wobec Moskwy. Zapewniał, że istnieją „konkretne kryteria”, kórymi kieruje się rząd przy ustalaniu tego wykazu.

– (Na listę) nie trzeba będzie czekać długo – powiedział minister. Wspomniał, że rząd „ma konkretne zalecenia” w tej sprawie, a kryteria, którymi się kieruje „są zrozumiałe”.

W niedzielę telewizja Rossija 1 opublikowała listę. Znajdują się na niej USA, Polska, Czechy, Litwa, Łotwa, Estonia, Wielka Brytania, Kanada, Ukraina i Australia.

23 kwietnia Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o odpowiedzi Rosji na „nieprzyjazne działania innych państw”, który ogranicza możliwość zatrudniania przez ambasady i konsulaty takich krajów obywateli Rosji. Putin polecił, by listę „nieprzyjaznych” krajów określił rząd Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej