RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jechał samochodem z przywiązanym do haka psem. Zwierzę nie przeżyło

63-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem (fot. Policja lubelska)
63-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem (fot. Policja lubelska)

O znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem podejrzany jest 63-letni mieszkaniec gminy Chełm (Lubelskie). Mężczyzna jechał samochodem z przywiązanym psem do haka holowniczego. Zatrzymały go postronne osoby – poinformowała policja.

Rowerzysta zginął potrącony nocą przez samochód. Miał ciemne ubranie

Od śmiertelnego wypadku rozpoczął się długi majowy weekend na drogach województwa łódzkiego. W nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 14 w...

zobacz więcej

Policjanci zostali powiadomieni w piątek wieczorem, że na ulicy Wojsławickiej w Chełmie jedzie samochód, który ciągnie psa przywiązanego do haka holowniczego.

Pomoc przechodniów


  – Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowcą był 63-latek z gminy Chełm. Mężczyzna najprawdopodobniej ciągnął psa przez kilka kilometrów. Zwierzę nie przeżyło – poinformowała komisarz Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

63-latek usłyszał zarzuty


  Policjantka podała, że 63-latek usłyszał już zarzuty znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. "Odmówił składania wyjaśnień. Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego – zaznaczyła Czyż. Za czyn zarzucany 63-latkowi, zgodnie z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz także: rzymał zaniedbane konie, kuce i psy. Policja odebrała część zwierząt [ZDJĘCIA]    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej