RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rewelacyjne dane Eurostatu. Polska z najlepszym wskaźnikiem w UE

Nowe dane o stanie polskiej gospodarki przekazał Eurostat (fot. Omar Marques/Getty Images)
Nowe dane o stanie polskiej gospodarki przekazał Eurostat (fot. Omar Marques/Getty Images)

W marcu 2021 roku bezrobocie w Polsce utrzymywało się na najniższym poziomie w Unii Europejskiej – poinformowało Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE, powołując się na najnowsze dane Eurostatu. Europejski Urząd Statystyczny wskazuje, że stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 3,1 proc – czyli tyle samo co w poprzednim miesiącu.

Moody's utrzymuje rating Polski na poziomie „A2”

Agencja Moody's potwierdziła długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie „A2”, a jego perspektywa jest stabilna – podała agencja w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Z danych Eurostatu, który jest strukturą Komisji Europejskiej, wynika, że bezrobocie w marcu wyniosło w Polsce 3,1 proc. Liczba bezrobotnych wyniosła w marcu 534 tys. wobec 540 tys. w lutym.

Bezrobocie w UE


Drugie w Unii pod tym względem były Czechy z bezrobociem na poziomie 3,2 proc., a trzecia Holandia z poziomem 3,5 proc. Średnie bezrobocie w UE wynosi 7,3 proc. – Mimo nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią, polska gospodarka okazuje się odporna na sytuację epidemiologiczną. To kolejny miesiąc dobrych danych dot. bezrobocia. Również pozostałe wskaźniki są bardzo korzystne dla polskiej gospodarki. Krajowy Plan Odbudowy ma być w ciągu najbliższych miesięcy i lat głównym motorem dynamicznego wzrostu – podkreśla Stały Przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś. Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni, w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

Zobacz także: Imponujący wzrost wynagrodzeń Polaków. Ekspert ocenia trwałość trendu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej