RAPORT

Pogarda

Zaskakujące słowa Budki o suwerenności Polski. „Nie będą brukselscy urzędnicy i PE...” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Lider PO Borys Budka po tym, jak oskarżył Lewicę o zdradę, wzywa całą opozycję do współpracy. W sobotę na konferencji prasowej w Katowicach mówił o 17. rocznicy wstąpienia Polski do UE i mówił o suwerenności Polski w kontekście unijnych środków z Funduszu Odbudowy. – Nie może być tak, że – bez głosu polskiego parlamentu – o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że PE będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament – grzmiał przewodniczący Platformy.

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Wiceminister ujawnia

Wbrew żądaniom władz Platformy Obywatelskiej, samorządowcy tego ugrupowania negocjują z rządem unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy. W TVP Info...

zobacz więcej

Choć przedstawiciele Platformy Obywatelskiej odrzucają wypracowany z Lewicą projekt PiS ws. Krajowego Planu Odbudowy (co oznacza zablokowanie unijnych środków nie tylko dla Polski, ale wszystkich państw członkowskich), Borys Budka w sobotę w Katowicach mówił o tym, jak ważna jest „europejska Wspólnota”.

Budka deklaruje, że chce zastrzyku pieniędzy


– Dziś chyba nie ma osoby, która nie chciałaby, by kolejny zastrzyk pieniędzy trafił do Polek i Polaków – powiedział, wskazując, że 1 maja obchodzimy 17. rocznicę dołączenia do Unii Europejskiej.

Lider PO w Katowicach zaprosił „wszystkie koła i kluby parlamentarne, by w parlamencie przy otwartych drzwiach i udziale mediów jeszcze raz wysłuchać strony samorządowej i społecznej ws. Krajowego Planu Odbudowy”.

Zobacz także: Prof. Domański: Dla Platformy to może być zabójcze

Lider PO grzmi w kierunku Brukseli


Zagwarantowane muszą być – podkreślał dalej Budka – uczciwość, transparentność i sprawiedliwość wydatkowania tych pieniędzy (wartość KPO to około 58 mld euro).

Budka znowu zmieni zdanie w sprawie KPO? „Zachowuje się jak tajny agent PiS” [WIDEO]

Ponad 60 proc. Polaków uważa, że opozycja powinna poprzeć Plan Odbudowy. Czy PO zmieni zdanie, aby się nie skompromitować? – Do wielkiej...

zobacz więcej

Na konferencji padły też mocne słowa w kierunku... Brukseli.

– Nie może być tak, że bez głosu polskiego parlamentu, o środkach wydatkowanych z KPO będą decydować wyłącznie polscy i brukselscy urzędnicy, że PE będzie miał więcej do powiedzenia, aniżeli polski parlament – grzmiał przewodniczący, dodając, że „chyba nie o to chodzi w kreowanej przez rządzących suwerenności”.

Konferencja prasowa Borysa Budki była transmitowana w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej (skąd pochodzi także nagranie na górze artykułu).


Krajowy Plan Odbudowy. Głosowanie w Sejmie


Ocenił także, że nie czas „kupować kota w worku” i zwrócił się do marszałek Sejmu o przełożenie posiedzenia dotyczącego ratyfikacji zasobów własnych UE o dwa tygodnie. W harmonogramie Sejmu dodatkowe posiedzenie poświęcone KPO zaplanowane jest na najbliższy wtorek, 4 maja.

Zobacz także: „Ostre zarzuty pod adresem PO ze strony… Borysa Budki”. Pół roku temu mówił o zdradzie
teraz odtwarzane
Co Borys Budka mówił o Funduszu Odbudowy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej