RAPORT

Wojna na Ukrainie

Krajowy Plan Odbudowy. Trzaskowski: Odłóżmy głosowanie nad ratyfikacją

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Adam Warżawa)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Odłóżmy głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE o dwa tygodnie; dajmy czas samorządom na negocjacje ws. Krajowego Planu Odbudowy – zaapelował prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Wniosek o przełożenie obrad izby zapowiedział szef klubu KO Cezary Tomczyk.

Budka znowu zmieni zdanie w sprawie KPO? „Zachowuje się jak tajny agent PiS” [WIDEO]

Ponad 60 proc. Polaków uważa, że opozycja powinna poprzeć Plan Odbudowy. Czy PO zmieni zdanie, aby się nie skompromitować? – Do wielkiej...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Trzaskowski ocenił w piątek w TVN24, że politycy Lewicy, porozumiewając się z rządem w sprawie KPO, „wyszli przed szereg”. – Dzisiaj rano odbyła się kolejna runda negocjacji pomiędzy rządem a samorządem i nic dziwnego, że rządzący po obietnicach Lewicy mają znacznie mniejsze parcie do tego, żeby zawrzeć sensowny kompromis – powiedział.

W piątek samorządowcy i rząd dyskutowali o KPO podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Po zakończeniu spotkania KWRiST ogłoszono wolę „dalszej, konstruktywnej współpracy” nad KPO. Powołany ma zostać zespół roboczy ds. Krajowego Planu Odbudowy, który rozpocznie prace w środę 5 maja.

Trzaskowski apeluje do opozycji


– My mówimy jasno: odłóżmy akceptację w Sejmie (ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy – red.). Tutaj zwracam się do wszystkich partii opozycyjnych, zwłaszcza Lewicy i partii Szymona Hołowni – podkreślił Trzaskowski. – Mamy kolejną rundę negocjacji w środę. KO złoży taki wniosek, żeby poczekać dwa tygodnie, żeby te negocjacje mogły się zakończyć – dodał.

Trzaskowski wyraził nadzieję, że wszystkie partie opozycyjne poczekają na koniec negocjacji z samorządem. Zaznaczył, że liczy na „dojrzałość polityków Lewicy, bo każdy może popełnić błąd”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej