RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowoczesna chce odwołać prezydenta Wrocławia. Zapowiedziano referendum

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Tadeusz Grabarek, szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej, zdradził w rozmowie z „Super Expressem”, że jego ugrupowanie zamierza odwołać w referendum prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. – Wiem, że jak dotąd w Polsce takie inicjatywy rzadko kończą się powodzeniem. Ale tym razem będzie inaczej. Wygramy! Bo ja zawsze wygrywam – powiedział polityk.

Wielka impreza we Wrocławiu. Bez maseczek i dystansu

Zdjęcia udostępnione w sieci pokazują, że w czwartek wieczorem na Wyspie Słodowej we Wrocławiu bawiły się tłumy młodych ludzi. Były grille, alkohol...

zobacz więcej

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej we Wrocławiu odwołano jej przewodniczącego, Jarosława Charłampowicza z PO. Wniosek w tej sprawie złożyli przedstawiciele Nowoczesnej. Poparły go 22 osoby ze wszystkich klubów. Przeciwko było 15 radnych.

Tadeusz Grabarek mówi o sporym sukcesie podkreślając, że jego ugrupowanie „nie ma zamiaru się zatrzymywać”. – Idziemy dalej. Jesteśmy pewni swego, obóz prezydenta Jacka Sutryka i Grzegorza Schetyny ma teraz mniejszość w radzie – powiedział samorządowiec w rozmowie z „Super Expressem”.

Dodał, że Nowoczesna planuje odwołać w referendum prezydenta miasta Jacka Sutryka. – Wiem, że jak dotąd w Polsce takie inicjatywy rzadko kończą się powodzeniem. Ale tym razem będzie inaczej. Wygramy! Bo ja zawsze wygrywam – stwierdził Grabarek w rozmowie z „SE”.

Pytany, czy w przypadku powodzenia referendum i odwołania Sutryka wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia przyznał, że poważnie bierze to pod uwagę. „SE” przypomina, że aby referendum było ważne, frekwencja musi przekroczyć 50 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej