RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozbierał się w telewizji przed dziećmi. Uczestnik programu skazany za pedofilię

Uczestnik programu telewizyjnego skazany za pedofilię (fot. Shutterstock)
Uczestnik programu telewizyjnego skazany za pedofilię (fot. Shutterstock)

Jeden uczestników kontrowersyjnego programu duńskiej telewizji publicznej DR, w którym dorośli rozbierają się przed dziećmi, został skazany na dziewięć miesięcy więzienia za pedofilię - podał w piątek portal Information.

Matka i jej partner znęcali się nad dziećmi. Następne miesiące spędzą w areszcie

Na trzy miesiące do aresztu decyzją sądu w Gnieźnie (wielkopolskie) trafiła 32-latka oraz jej 49-letni partner podejrzani o znęcanie się nad dwójką...

zobacz więcej

Sąd w Glostrup pod Kopenhagą 41-letniego mężczyznę, uczestnika wyemitowanego jesienią 2020 roku odcinka programu „Ultra smider tojet” („Ultra zrzuca ubrania”), uznał za winnego molestowania seksualnego dziecka oraz posiadania 3 tys. pornograficznych zdjęć oraz filmów z nieletnim.

Zapytany o sprawę szef kanału dla dzieci telewizji DR Morten Skov Hansen oświadczył, że traktuje ją „bardzo poważnie”. W przesłanym e-mailu napisał, że „uczestnik nie został skazany w związku z udziałem w programie”, a „podczas nagrania dorośli byli oddzieleni od dzieci”. Jak podkreśla portal, ostatecznie telewizja usunęła z internetu odcinek z udziałem pedofila.

W programie „Ultra smider tojet” dorośli, mężczyźni oraz kobiety w różnym wieku i o różnym wyglądzie, rozbierają się do naga przed klasą 11-latków, aby „promować pozytywne nastawienie do ciała” oraz „rozwiewać wątpliwości dotyczące organów płciowych”. Najmłodsi mogą zadawać nawet najbardziej wstydliwe pytania.

Premiera pierwszego odcinka odbyła się w 2019 roku, wywołując liczne kontrowersje, głównie jednak poza Danią. Produkcja miała wysoką oglądalność wśród widzów i doczekała się dwóch sezonów. Licencje na własne wersje wykupiły telewizje w Holandii oraz Norwegii.

Czytaj także: Obywatelskie zatrzymanie pedofila. Akcja około 30 osób w Katowicach [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej