RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Luzowanie restrykcji. Od jutra duże zmiany w sporcie

W rozgrywkach na świeżym powietrzu będzie mogło uczestniczyć do 50 osób (fot. arch.PAP/PA)
W rozgrywkach na świeżym powietrzu będzie mogło uczestniczyć do 50 osób (fot. arch.PAP/PA)

Od 1 maja na obiektach sportowych na świeżym powietrzu będzie mogło przebywać jednocześnie do 50 osób, a na baseny oraz zamknięte obiekty sportowe mogą wrócić zorganizowane grupy dzieci i młodzieży – podało w piątek MKDNiS.

Minister zdrowia poinformował o zmianach ws. maseczek

zobacz więcej

Na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przypomniano, że z początkiem maja wchodzą w życie nowe regulacje dotyczące ograniczeń wynikających ze stanu pandemii.

Co się zmieni?


Do 50 osób został podniesiony limit osób mogących przebywać jednocześnie na obiekcie sportowym na świeżym powietrzu. W przypadku kompleksów sportowych, ograniczenie to dotyczy każdego z obiektów oddzielnie.

Na basenach i obiektach sportowych zamkniętych mogą się odbywać zajęcia dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży do 18. roku życia, przy czym na basenie albo w obiekcie sportowym może przebywać nie więcej niż połowa obłożenia obiektu. Wydarzenia sportowe mogą być organizowane wyłącznie bez udziału publiczności – wyjaśniono. Czytaj także:  Plan luzowania obostrzeń ogłoszony. Co się zmieni? Przepisy umożliwiające szerszy zakres korzystania z obiektów sportowych wchodzą w życie w 1 maja.

Od soboty wraca także możliwość przeprowadzenia egzaminów do uprawiania turystyki wodnej.

źródło:
Zobacz więcej