RAPORT

Pogarda

Samorządowcy PO negocjują z rządem. Jak tłumaczy to Borys Budka?

Borys Budka komentuje działanie samorządowców PO (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Borys Budka komentuje działanie samorządowców PO (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Gdy na jaw wyszło, że samorządowcy PO negocjują z rządem unijne pieniądze, runęła narracja parlamentarzystów Platformy, którzy od kilku dni grzmią o zdradzie opozycji przez Lewicę. – Lewica, dogadując się z rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, przeszkodziła polskim samorządom – tłumaczy lider PO Borys Budka. Jednocześnie zapowiada, że w sejmowym głosowaniu „każdy scenariusz jest możliwy”.

Strajk Kobiet postawił Lewicy ultimatum. Mają dobę albo…

„W sprawie Lewicy ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy” –...

zobacz więcej

Po tym, jak okazało się, że Rafał Trzaskowski i inni samorządowcy związani z Platformą Obywatelską negocjują z rządem unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy, a Aleksandra Dulkiewicz domaga się poparcia KPO w Sejmie, władze PO znalazły się w trudnym położeniu.

Zamieszanie w PO ws. Funduszu Odbudowy


Od dłuższego czasu prowadzą bowiem medialną ofensywę, deklarując weto dla ratyfikacji decyzji o zasobach własnych przez kraje członkowski UE, która jest warunkiem uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy.

Jeszcze kilka miesięcy temu Budka obiecywał, że poprze Krajowy Plan Odbudowy, a teraz, kiedy Lewica deklaruje poparcie, nazywa opozycyjnych partnerów zdrajcami.

Czytaj więcej: „Ostre zarzuty pod adresem PO ze strony… Borysa Budki”. Pół roku temu mówił o zdradzie

W Polsat News lider PO pytany był m.in. o relacje z Lewicą. – Mam nadzieję, że Lewica jednak zdecyduje się na dobre rozwiązania i poparcie ustaw gwarancyjnych, o których mówimy, a nie tych, które zostały przez nich albo wynegocjowane, albo narzucone – odpowiedział Borys Budka.

Zachęcał też do współpracy „na partnerskich zasadach”. Komentuje przy tym negocjacje samorządowców z rządem – Lewica przeszkodziła polskim samorządom, które dobrze negocjowały w komisji rządu i samorządu, a dzisiaj to pole do negocjacji zostało zamknięte – stwierdził Budka.

Zobacz także: „PO podkłada bombę pod unijny budżet. Jak tłumaczy to kolegom w UE?”
teraz odtwarzane
„PO podkłada bombę pod unijny budżet. Ciekawe, jak tłumaczy to kolegom w UE”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej