RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Najobrzydliwszy, fekalny ściek internetu”. Poseł PO gęsto się tłumaczy

SokzBuraka i Platforma Obywatelska. Tomasz Siemoniak komentuje (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, Facebook.com/Sokzburaka)
SokzBuraka i Platforma Obywatelska. Tomasz Siemoniak komentuje (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, Facebook.com/Sokzburaka)

Media ujawniły, że twórca SokuzBuraka dostaje regularne przelewy z Platformy Obywatelskiej. – On dostaje pieniądze i od was i od Trzaskowskiego z miejskiej kasy – zauważył dziennikarz RMF FM. – Nie wiem nic na ten temat – odpowiedział Tomasz Siemoniak, wiceszef PO. Polityk odniósł się również do sprawy zbierania podpisów za likwidacją TVP Info. Przyznał, że osobiście pod tym projektem nie udało mu się jeszcze zebrać ani jednego podpisu.

Cichy bohater sukcesu szczepień. „W warunkach bojowych dowiódł przydatności”

– Serwis pacjent.gov.pl ruszył bez fanfar w maju 2018 roku, a już dziś obsługuje najważniejszy proces w Polsce, dzięki któremu wrócimy do...

zobacz więcej

Jak napisał niedawno portal interia.pl, twórca SokuzBuraka Mariusz Kozak-Zagozda w ciągu roku miał zarobić w PO ponad 100 tys. zł.

– Dlaczego średnio miesięcznie płaciliście ponad 8 tys. zł twórcy najobrzydliwszego, fekalnego ścieku polskiego internetu jakim jest Sok z Buraka? – zapytał dziennikarz RMF FM.

– Nie wiem nic na ten temat – odpowiedział jego gość, poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak.

Zobacz także:  Administrator SokuzBuraka na liście płac PO. Ujawniono rachunki

– Nie mówimy, żeby była jasność, o pensji, którą ten pan dostaje też za prowadzenie tego ścieku również w ratuszu warszawskim od prezydenta Rafała Trzaskowskiego. On dostaje pieniądze i od was, i od Trzaskowskiego z miejskiej kasy – zauważył prowadzący rozmowę.

– Ani w jednej, ani w drugiej sprawie nie mam żadnej wiedzy. Jestem przeciwny hejtowi, obrażaniu. To wcale nie jest ugodowość ani koncyliacja – stwierdził Siemoniak. Uznał, że twardo można przedstawiać swoje stanowisko, ale nie trzeba obrażać innych.

Borys Budka nie będzie zadowolony

Czy twórca SokuzBuraka pracuje w stołecznym ratuszu? Mamy odpowiedź

Portal tvp.info zwrócił się do stołecznego ratusza z pytaniem, czy Mariusz Kozak-Zagozda, twórca hejterskiego profilu SokuzBuraka, jest...

zobacz więcej

– Składanie podpisów pod likwidacją TVP Info nie jest dzisiaj rzeczą najważniejszą dla Polaków – oświadczył ostatnio poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Poncyljusz. Zapytany, ile on sam do tej pory zebrał podpisów, poinformował, że około 20.

Teraz o tę kwestię zapytano również Siemoniaka.

– Ja jeszcze nie zbierałem i nie uruchomiliśmy tego zbierania – przyznał wiceszef PO. To ciekawe, bo lider PO Borys Budka apelował o to już kilka miesięcy temu.

– Ja mam swoje biuro w pięknym Wałbrzychu. Ze względów epidemicznych jest bardzo ograniczona działalność moja i biura, stąd to się bierze – tłumaczył się poseł Platformy.

Zobacz także:  Podpisy za likwidacją TVP Info. Poseł KO zdradził, ile ich zebrał. Liczba zaskakuje

Przyznał jednak, że marzy o tym, „żeby dogonić Poncyliusza w podpisach”. – Proszę być spokojnym. Będę raportował – zapewnił dziennikarza.

Zaznaczył, że pomysł likwidacji TVP Info „nie był ogłoszony dla beki, ale obecnie są ważniejsze sprawy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej