RAPORT

Pogarda

Rząd USA wzywa swoich obywateli do natychmiastowego opuszczenia Indii

Stany Zjednoczone poleciły swoim obywatelom opuszczenie Indii (fot. PAP/EPA/IDREES MOHAMMED)
Stany Zjednoczone poleciły swoim obywatelom opuszczenie Indii (fot. PAP/EPA/IDREES MOHAMMED)

Najnowsze

Popularne

Stany Zjednoczone poleciły swoim obywatelom, aby jak najszybciej opuścili Indie, gdzie pandemia koronawirusa przybrała katastrofalne rozmiary. Ambasada USA w Delhi ostrzegła, że w Indiach „dostęp do wszelkiego rodzaju opieki medycznej jest poważnie ograniczony”.

Dramat w Indiach. Mimo to władze pozwalają na pielgrzymkę

Władze administrowanego przez Indie Kaszmiru zezwoliły na zorganizowanie w lecie dorocznej pielgrzymki do Amarnath mimo dramatycznej sytuacji...

zobacz więcej

Łączna liczba zakażeń w Indiach przekroczyła 18 mln. W czwartek stwierdzono 379 257 nowych infekcji, co jest światowym rekordem. Zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin 3645 osób. Departament Stanu USA wydał zalecenie na najwyższym poziomie 4 „nie podróżować”. W komunikacie dla obywateli USA sprecyzowano, aby „nie wyjeżdżać, dopóki to nie będzie bezpieczne”.

„Obywatele USA, którzy chcą opuścić Indie, powinni już teraz skorzystać z dostępnych opcji transportu komercyjnego” – wezwał Departament Stanu USA. Dodano, że niektórym amerykańskim obywatelom odmówiono w Indiach wstępu do szpitali z powodu braku miejsc.

Ostrzeżenie pojawia się równolegle z informacją Waszyngtonu, że Stany Zjednoczone przekierowują na Indie własne zamówienia na produkowane w tym kraju szczepionki AstraZeneca, umożliwiając Indiom wyprodukowanie ponad 20 milionów dawek na własny użytek.

Stany Zjednoczone wysyłają również wartą ponad 100 milionów dolarów pomoc do Indii, w tym prawie milion szybkich testów na koronawirusa.

Czytaj także: Dramat w Indiach. WHO wyśle respiratory i medyków

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej