RAPORT

Pogarda

Awantura w PO. Budka miał zablokować konferencję Grodzkiego

Tomasz Grodzki (fot. PAP/Piotr Nowak)
Tomasz Grodzki (fot. PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Lider PO Borys Budka w ostatniej chwili zablokował konferencję marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, na której cała opozycja miała zostać wezwana do powołania ponadpartyjnej agencji dzielącej unijne fundusze – podaje portal wPolityce.pl, powołując się na osobę zaznajomioną ze sprawą. Według informatora portalu, PO miała też otrzymać wyniki „tajnych” badań dot. Funduszu Odbudowy, z których wynika, że „linię partii – która poprzez odrzucenie unijnych pieniędzy próbuje doprowadzić do upadku rządu – popiera zaledwie 3 proc. badanych”.

Platforma w tarapatach. MJN: Trzeba odsunąć PO od opozycji!

Sprawa unijnych dotacji i miliardów złotych z Funduszu Odbudowy podzieliła opozycję. Coraz więcej środowisk sprzeciwia się postawie Platformy...

zobacz więcej

Grodzki miał podczas konferencji promować Agencję Spójności i Rozwoju. Jej powołanie miałoby oznaczać pozbawienie rządu wpływu na fundusze unijne. Jak czytamy na portalu wPolityce.pl, konferencję w ostatnim momencie zablokował jednak lider PO.

Coraz gorsze relacje pomiędzy Budką i Schetyną?


Borys Budka zablokował tę konferencję, ponieważ jest przekonany, że to pomysł i plan Schetyny. Dlatego to zatrzymał dosłownie w ostatniej chwili. Relacje między byłym szefem PO i obecnym stają się coraz gorsze” – twierdzi informator, na którego powołuje się portal wPolityce.pl.

Nastroje w Platformie miały także pogorszyć wyniki tajnego badania, z którego wynika, że linię partii polegającą na odrzuceniu unijnych środków w celu doprowadzenia do upadku rządu popiera tylko 3 proc. respondentów.

„To, co mamy teraz, to wewnętrzny dramat. Wszystko się wali” –mówi informator portalu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej