RAPORT

Wojna na Ukrainie

Najlepszy w całej lidze. Duże wyróżnienie dla reprezentanta Polski

Grzegorz Krychowiak imponuje skutecznością w barwach Lokomotiwu Moskwa (fot. Lukas Schulze/Bongarts/Getty Images)
Grzegorz Krychowiak imponuje skutecznością w barwach Lokomotiwu Moskwa (fot. Lukas Schulze/Bongarts/Getty Images)

Cztery mecze, cztery gole i jedna asysta. Takiego bilansu nie powstydziłby się sam Robert Lewandowski. Taką skutecznością w silnej lidze rosyjskiej błysnął w kwietniu Grzegorz Krychowiak. W nagrodę otrzymał tytuł piłkarza miesiąca Premier Ligi.

Nie grali, a wygrali. Legia Warszawa mistrzem Polski!

Wobec remisu Rakowa z Jagiellonią w Białymstoku (0:0), Legia Warszawa - na trzy kolejki przed końcem - zapewniła sobie mistrzostwo Polski. To 15....

zobacz więcej

Krychowiak w tym sezonie strzelił już 11 goli dla Lokomotiwu Moskwa. To najlepszy wynik w drużynie i jedno z lepszych osiągnięć w całej lidze. Prowadzący w klasyfikacji strzelców Sadar Azmoun ma o zaledwie pięć bramek więcej od pomocnika reprezentacji Polski.

W poprzedniej kolejce 31-letni piłkarz mocno poprawił swój strzelecki dorobek, dwukrotnie trafiając do siatki w wygranym 5:2 spotkaniu FC Tambow.

Cały zespół Lokomotiwu jest ostatnio w kapitalnej dyspozycji. Drużyna ze stolicy Rosji notuje imponującą passę ośmiu wygranych z rzędu. To przełożyło się na duży awans w tabeli. Lokomotiw zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli.

Szanse na tytuł? Raczej niewielkie. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze tylko trzy kolejki, a strata do prowadzącego Zenita Sankt Petersburg wynosi sześć punktów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej