SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Gdzie zamieszka reprezentacja Polski podczas Euro 2020? „Baza wybrana na 90 proc.”

Podczas Euro 2020 kadrowicze najprawdopodobniej będą trenować w Gdańsku (fot. PAP/Leszek Szymański)
Podczas Euro 2020 kadrowicze najprawdopodobniej będą trenować w Gdańsku (fot. PAP/Leszek Szymański)

Bazą reprezentacji Polski w czasie mistrzostw Europy na 90 procent będzie Sopot – przekazał PAP sekretarzy generalny PZPN Maciej Sawicki. Już od kilku dni wiadomo, że z powodu zmiany lokalizacji meczów Biało-Czerwoni zrezygnowali z ośrodka pod Dublinem.

Nie grali, a wygrali. Legia Warszawa mistrzem Polski!

Wobec remisu Rakowa z Jagiellonią w Białymstoku (0:0), Legia Warszawa - na trzy kolejki przed końcem - zapewniła sobie mistrzostwo Polski. To 15....

zobacz więcej

W ubiegły piątek UEFA postanowiła, że reprezentacja Polski  zagra dwa mecze fazy grupowej mistrzostw Europy w Sankt Petersburgu, natomiast z Hiszpanią zmierzy się w Sewilli.

Kadra Paulo Sousy – z uwagi, że mecze ze Słowacją i Szwecją planowano w stolicy Irlandii – miała pierwotnie zamieszkać w ośrodku w Portmarnock pod Dublinem. Wobec zmiany decyzji UEFA ws. miast-gospodarzy ta baza stała się jednak nieaktualna.

PZPN, mając na uwadze m.in. duże odległości między miastami, bierze więc pod uwagę ośrodek w Polsce, o czym już wcześniej informowały media.

– Na 90 procent będzie to Sopot – przekazał sekretarz generalny związku Maciej Sawicki.

Umowa na razie nie jest jeszcze podpisana.Jeżeli Sopot zostanie bazą Biało-Czerwonych, piłkarze będą trenować w Gdańsku i z tego miasta wylecą na mecze mistrzostw Europy.

źródło:

Zobacz więcej