RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister zdrowia zaszczepił się przeciw COVID-19

Minister zdrowia zaszczepił się przeciw COVID preparatem AstraZeneca. – Namawiam wszystkich, by zgłaszali się na szczepienie w trosce o siebie i bliskich – powiedział Adam Niedzielski. Przyznał, że sam teraz czuje ogromną ulgę.

Minister zdrowia się zaszczepi. Wiadomo, jakim preparatem

Minister zdrowia Adam Niedzielski zarejestrował się na szczepienie przeciw COVID-19. Polityk poinformował też, jakim preparatem zostanie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Niedzielski wskazał, że zwykle mówi o liczbach, ale tym razem chciałby mówić o emocjach.

– Mam ogromne poczucie ulgi. Stosowałem dotychczas podstawowe zabezpieczenia – trzymania dystansu i noszenia maseczki i udało mi się uniknąć zachorowania. Ale stres związany z ryzykiem oddziaływał na mnie, jak na każdego. Dlaczego dzisiaj, choć to może jeszcze troszeczkę przedwczesne, ale mam zdecydowane poczucie ulgi, że to naprawdę ostatnia prosta – powiedział po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Apel ministra zdrowia


– Namawiam wszystkich państwa, a apel szczególnie kieruję do osób najbardziej narażonych na ryzyko zachorowania na COVID-19, żeby się zgłosić – powiedział minister.

Niedzielski podkreślał, że rejestracja na szczepienie jest niezwykle prosta. A jedna z możliwości sprowadza się jedynie do tego, by zadzwonić pod numer 989. Pozostałe opcje, jak przypominał, to zapisy przez internet lub w przychodni.

– To nasza wspólna walka, ramię w ramię, by przegonić pandemię. Jeżeli nawet mają państwo pewne wątpliwości, to trzeba je wyjaśniać. Ale zwracam się o to, by decydując o szczepieniu, myśleć nie tylko o sobie ale również o naszych bliskich. Wcześniej mówiliśmy, by myśleć o seniorach, którzy obecnie są już w dużym stopniu zaszczepieni. Teraz radzimy, by myśleć o naszych dzieciach – one szybciej będą mogły wrócić do szkoły, do normalnego funkcjonowania, to nasza wspólna walka – podkreślił.

Zobacz także: Minister obrony narodowej zaszczepiony przeciw COVID-19


źródło:

Zobacz więcej