RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Msza św. z Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Transmisja w TVP

Msza zostanie odprawiona w intencji Polaków na Litwie oraz Polaków mieszkających w różnych krajach świata (fot. Wiki 4.0/John Samuel)
Msza zostanie odprawiona w intencji Polaków na Litwie oraz Polaków mieszkających w różnych krajach świata (fot. Wiki 4.0/John Samuel)

W najbliższą niedzielę, 2 maja, w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, TVP Wilno zaprasza na transmisję Mszy świętej z Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Początek transmisji o godz. 13.55 czasu lokalnego (godz. 12.55 czasu polskiego).

Ambasador RP w Londynie i polscy dyplomaci oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

Przedstawiciele ambasady RP w Londynie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Wzięli udział we mszy świętej i złożyli kwiaty pod Pomnikiem...

zobacz więcej

Mszę św. w języku polskim odprawi ks. prałat Wojciech Górlicki, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie. Nabożeństwo w słynnej na całym świecie kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie Rozpocznie się o godz. 13.55 czasu litewskiego (godz. 12.55 czasu polskiego).

Wierni mogą uczestniczyć w mszy dzięki TVP Wilno, transmisja również na stronie internetowej Wilno.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Wilno.

Msza święta przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia – zostanie odprawiona w intencji Polaków na Litwie oraz Polaków mieszkających w różnych krajach świata – informuje portal ZW.lt.

Ostrobramska Pani znalazła miejsce w sercu wielu Polaków. Począwszy od 2004 roku 2 maja wielotysięczne Parady Polskości przechodziły z placu Niepodległości przed Sejmem Litwy, aleją Giedymina przez plac Katedralny, ulicami Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie kończyły się uroczystą Mszą świętą.

W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 Parada Polskości się nie odbędzie, ale z inicjatywy Zarządu Głównego Związku Polaków na Litwie zostanie odprawione nabożeństwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej