RAPORT

Pogarda

Lewica ugnie się pod żądaniami reszty opozycji? „Padają kuriozalne słowa”

Najnowsze

Popularne

– Mam nadzieję, że Lewica nie zmieni zdania i uszanuje nasze porozumienie. Rozmowy były bardzo poważne, przyjęliśmy ich postulaty, więc za bardzo nie widzę powodów, dla których teraz mieliby się wycofać ze wspólnych ustaleń – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1 Radosław Fogiel. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości komentował porozumienie obu partii dotyczące uchwalenia Krajowego Planu Odbudowy.

Krajowy Plan Odbudowy. Na co pójdą wielomiliardowe granty UE?

Wartość unijnych grantów dla Polski w Krajowym Planie Odbudowy sięga 24 mld euro, co stanowi 4,5 proc. PKB – wskazuje Jakub Rybacki, analityk...

zobacz więcej

Rząd Zjednoczonej Prawicy osiągnął porozumienie z Lewicą ws. wsparcia Krajowego Planu Odbudowy , który wkrótce trafi pod obrady sejmu.

– Cieszę się, że między nami jest zgoda co do tego, że KPO to sprawy niezwykle ważne dla wszystkich Polaków. Chodzi tutaj przecież o gigantyczne pieniądze – stwierdził Fogiel.

Na Lewicę spadła gigantyczna fala krytyki ze strony pozostałych przedstawicieli opozycji. Radosław Sikorski porozumienie z rządem porównał do… paktu Ribbentrop-Mołotow.

– To kuriozalne słowa. Nie wiem, jak można porównywać porozumienie pomiędzy legalnie działającymi partami politycznymi do decyzji o rozbiorze Europy, który spowodował wybuch II wojny światowej i kosztował życie milionów osób – stwierdził Fogiel.

Suchej nitki na Lewicy nie zostawił także Strajk Kobiet.

– Działają w sposób interesujący. Przedstawili jedno ultimatum, teraz kolejne. Za chwilę pewnie Strajk Kobiet sięgnie po swoją najpotężniejszą broń, czyli zorganizuje zbiórkę pieniędzy w internecie – skomentował Fogiel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej