RAPORT

Pogarda

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Wiceminister ujawnia

Najnowsze

Popularne

Samorządowcy Platformy Obywatelskiej zgłaszają się po unijne środki z Krajowego Planu Odbudowy wbrew żądaniom lidera ugrupowania Borysa Budki – wynika ze słów wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy. W TVP Info wyjawił, że w ubiegłym tygodniu zgłosił się do niego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Prosił o środki na metro na Ursusie, o przesunięcie środków w ramach polityki spójności dla Warszawy – mówił polityk PiS. Jak podkreślił, samorządowcy – bez względu na opcję polityczną – „absolutnie chcą środków europejskich”.

Krajowy Plan Odbudowy. Dlaczego opozycja blokuje miliardy?

Politycy KO wykoncypowali, że z utrąceniem Funduszu Odbudowy upadnie rząd, a to stwarzałoby jakieś ich rzekome szanse na przejecie władzy. To...

zobacz więcej

W programie „#Jedziemy” Waldemar Buda (PiS) mówił o konsultacjach ws. Krajowego Planu Odbudowy, jakie jego resort prowadził od dłuższego czasu. Zaproszenie do rozmów osobiście wysłał także do szefa Platformy Obywatelskiej Borysa Budki. Do dziś nie otrzymał odpowiedzi.

Budka krytykuje Lewicę i Fundusz Odbudowy


Lider PO w ostatnich dniach ostro krytykował zarówno negocjacje PiS z Lewicą jak i osiągnięte porozumienie. Zarzucał opozycyjnym partnerom zdradę i sugerował im „pójście po rozum do głowy”.

Unijne środki Platforma bombarduje od kilku tygodni, choć jeszcze w grudniu sam Borys Budka apelował o przyjęcie budżetu unijnego i zapewniał, że Platforma zrobi wszystko, aby jak najszybciej przyjąć ustawę o zasobach własnych.

Waldemar Buda w TVP Info podkreślił, że jest „zszokowany sytuacją, w jakiej samorządowcy z Platformy Obywatelskiej przychodzą do niego i dyskutują o środkach europejskich”.

Rafał Trzaskowski prosił o spotkanie


– W tamtym tygodniu rozmawiałem z Rafałem Trzaskowskim: prosił o środki na metro na Ursusie, o przesunięcie środków w ramach polityki spójności dla Warszawy. Jednocześnie (samorządowcy) słyszą jakieś deklaracje kolegów, którzy chcieliby te środki blokować – konstatuje Buda.

Prof. Domański: Dla Platformy to może być zabójcze

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Lewicy, którzy zapowiadają poparcie Krajowego Planu Odbudowy. „Nie” miliardom euro z...

zobacz więcej

Wiceminister przyznał, że w tym samym czasie, gdy prominentni parlamentarzyści Platformy mówią: żadnych negocjacji czy rozmów z PiS, Rafał Trzaskowski prowadzi rozmowy na temat sposobu finansowania stołecznych projektów z Krajowego Planu Odbudowy.

Samorządowcy uciszani przez władze PO?


– Rozmawiałem z nim na jego prośbę o potrzebach inwestycyjnych Warszawy z punktu widzenia środków europejskich – podsumował. Jak dodał, samorządowcy – bez względy na opcję polityczną – absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem.

– Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali, żeby mówili, że tych środków nie chcą – podkreślił Buda.

Zobacz także: „Ostre zarzuty pod adresem PO ze strony… Borysa Budki”. Pół roku temu mówił o zdradzie
teraz odtwarzane
Co Borys Budka mówił o Funduszu Odbudowy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej