RAPORT

Pogarda

Padł kolejny rekord. Tyle energii ze Słońca jeszcze nie czerpaliśmy

Z roku na rok wzrasta liczba instalacji fotowoltaicznych (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Z roku na rok wzrasta liczba instalacji fotowoltaicznych (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Wystarczyła słoneczna pogoda w całym kraju. Kilkanaście minut po południu elektrownie słoneczne pokrywały prawie 15 proc. zapotrzebowania Polski na prąd. Takiego wyniku nie uzyskaliśmy jeszcze nigdy w historii.

Sejm stawia na ekologię. Energia ze źródeł odnawialnych na Wiejskiej

Trwa montaż pierwszej na terenie Kancelarii Sejmu instalacji fotowoltaicznej. Pilotażowy etap dotyczy 44 paneli umiejscowionych przy Biurze...

zobacz więcej

O godz. 12.30 elektrownie fotowoltaiczne pracowały z mocą 3185 MW. Moc wszystkich instalacji słonecznych w Polsce to 4300 MW, a to oznacza, że w szczytowym momencie zieloną energię dostarczało 75 proc. z nich.

W naszym kraju z roku na rok przybywa instalacji fotowoltaicznych. W 2020 r. potencjalna moc, którą możemy uzyskać ze Słońca wzrosła o aż 2500 MW.

Panele słoneczne pojawiają się nie tylko w domach jednorodzinnych. Coraz częściej można je znaleźć także na sklepach wielkopowierzchniowych czy blokach mieszkalnych.

Z raportu „Rynek mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce 2020” wynika również, że co 12. budynek na terenie kraju jest wyposażony w przydomowy system fotowoltaiczny, a wartość tego rynku w ubiegłym roku wyniosła blisko 10 mld zł.  

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej